Zálohování, aktualizace a migrace ESMC databáze

ESET Security Management Center ukládá data do externí databáze. V následujících kapitolách si popíšeme zálohování, aktualizaci a migraci databáze, kterou využívá ESMC Server (ERA Server nebo ERA 6.x Proxy v případě verze 6) nebo MDM. Před tím, než začnete:

Pokud zatím žádný databázový server nepoužíváte, můžete využít Microsoft SQL Server Express, který je součástí all-in-one instalačního balíčku ESMC Serveru.All-in-one instalační balíček ESMC 7.1 obsahuje Microsoft SQL Server Express 2014.

Pokud používáte nepodporovaný databázový server (MySQL 5.5 nebo MSSQL 2008), před zahájením aktualizace ESMC Serveru nejprve aktualizujte databázový server na některou z podporovaných verzí.

note

Poznámka

Komponenta ERA Proxy z verze 6 byla nahrazena proxy řešením třetí strany – z důvodu změn v komunikačním protokolu agenta. Není tedy potřeba migrovat databázi Proxy z verze 6.x na verzi 7.x.

Jak aktualizovat v prostředí s ERA Proxy?

Pokud chcete provozovat ESMC server s MS SQL databází, Microsoft SQL Server musíte splnit následující požadavky:

Nainstalujte si podporovanou verzi Microsoft SQL Server. Při instalaci vyberte pro autentifikaci Mixed mode.

Pokud již máte Microsoft SQL Server nainstalován, nastavte Mixed mode (SQL Server authentication and Windows authentication). Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí. Pokud chcete pro přihlašování do Microsoft SQL Server využívat Windows Authentification, postupujte podle kroků uvedených v Databázi znalostí.

Povolte TCP/IP připojení k SQL Serveru. Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí.

note

Poznámka

Pro konfiguraci a správu Microsoft SQL Server (databází a uživatelů) potřebujete SQL Server Management Studio (SSMS).

Neinstalujte SQL Server na doménový řadič (pokud se jedná například o Windows SBS / Essentials). V takovém případě doporučujeme ESET Security Management Center nainstalovat na jiný server, případně neinstalovat SQL Server Express a použít pro ESMC databázi jiný databázový server (například již existující MSSQL nebo MySQL).

 

Migrace ESMC databáze

Pokud potřebujete ESMC databázi přemigrovat na jinou SQL instanci (postup je platný rovněž při přechodu na jinou verzi SQL serveru anebo přechod na SQL server běžící na jiném počítači, postupujte podle následujících kroků:

Proces migrace SQL serveru

Postup migrace pro MySQL Server