Migrácia MDM

Cieľom tohto postupu je premigrovať vašu existujúcu inštanciu ESMC MDM a zároveň zachovať vašu existujúcu ESMC MDM databázu vrátane registrovaných mobilných zariadení. Premigrovaný komponent ESMC MDM bude mať rovnakú IP adresu/názov hostiteľa ako starý ESMC MDM a databáza starého ESMC MDM bude importovaná na nového hostiteľa MDM predtým, ako začne inštalácia.

validation-status-icon-warning Dôležité:

Migrácia databáz je podporovaná len medzi rovnakými typmi databáz (z MySQL na MySQL alebo z MSSQL na MSSQL).

Pri migrácii databázy je možné migrovať len medzi inštanciami rovnakej verzie nástroja ESET Security Management Center. Pre inštrukcie, ako zistiť verzie vašich súčastí ESMC, si prečítajte náš článok databázy znalostí. Po dokončení migrácie môžete v prípade potreby aktualizovať ESET Security Management Center.

 

Na vašom súčasnom (starom) ESMC MDM Serveri:

1.V ESMC Web Console prejdite do sekcie Podrobnosti o počítači v rámci svojho súčasného (starého) MDM Servera a exportujte z neho konfiguráciu. Otvorte konfiguráciu a exportujte z nej nasledujúce položky na externé ukladacie zariadenie:

Presný názov hostiteľa svojho MDM Servera.

Zo svojho ESMC Servera exportujte v podobe súboru .pfx partnerské certifikáty, ktoré sú súčasťou politiky MDM. Exportovaný .pfx súbor bude obsahovať súkromný kľúč. Exportujte aj nasledujúce certifikáty a tokeny v prípade, že sú k dispozícii:

oHTTPS certifikát,

opodpisový certifikát profilu pre nasadenie,

oAPNS certifikát (exportujte APNS certifikát aj APNS privátny kľúč),

oautorizačný token Programu registrácie zariadení Apple (DEP).

2.Zastavte službu ESMC MDM.

3.Exportujte/zálohujte ESMC MDM databázu.

4.Vypnite súčasné ESMC MDM zariadenie (voliteľné).

validation-status-icon-warning Dôležité:

Zatiaľ neodinštalujte svoj starý ESMC MDM.

 

Na vašom novom ESMC MDM Serveri:

validation-status-icon-warning Dôležité:

Uistite sa, že váš nový ESMC MDM Server má rovnaké sieťové nastavenia (názov hostiteľa, ktorý ste exportovali z konfigurácie svojho starého MDM Servera) ako váš starý ESMC MDM.

1.Nainštalujte/spustite podporovanú ESMC MDM databázu.

2.Importujte/obnovte ESMC MDM databázu zo svojho starého ESMC MDM.

3.NainštalujteESMC Server/MDM pomocou all-in-one inštalátora (Windows) alebo zvoľte iný spôsob inštalácie – po jednotlivých komponentoch (Windows a Linux) alebo použite virtuálne zariadenie. Počas inštalácie ESMC MDM upresnite nastavenia pripojenia k databáze.

4.Prihláste sa do ESMC Web Console.

5.Vytvorte novú politiku MDM a importujte všetky certifikáty do príslušných umiestnení v rámci danej politiky.

6.Reštartujte službu ESMC MDM. Viac informácií nájdete v nasledujúcom článku databázy znalostí.

Spravované mobilné zariadenia by sa odteraz mali pripájať na váš nový ESMC MDM Server pomocou svojho pôvodného certifikátu.

Odinštalovanie starého ESMC Servera/MDM

Keď ste si istý, že na vašom novom ESMC Serveri funguje všetko správne, opatrne odinštalujte svoj starý ESMC Server/MDM podľa našich podrobných inštrukcií.