Architektura

ESET Security Management Center to nowa generacja systemu zdalnego zarządzania, która znacznie się różni od wcześniejszych wersji programu ERA. Ponieważ architektura różni się całkowicie, program ESET Security Management Center 7 jest tylko częściowo zgodny wstecznie z programem ERA 6 i nie jest zgodny wstecznie z programem ERA 5. Została jednak zachowana zgodność z wcześniejszymi wersjami produktów zabezpieczających firmy ESET.

Wraz z wprowadzeniem nowej wersji programu ESET Security Management Center firma ESET opracowała nową generację produktów zabezpieczających oraz nowy system licencjonowania.

Aby przeprowadzić całkowite wdrożenie pakietu rozwiązań zabezpieczających firmy ESET, należy zainstalować te komponenty (platforma Windows i Linux):

Serwer ESMC

Konsola internetowa ESMC

Agent ESET Management

Wymienione niżej komponenty pomocnicze są opcjonalne. Zalecamy zainstalowanie ich w celu osiągnięcia optymalnej wydajności oprogramowania w sieci:

Serwer proxy

RD Sensor

Serwer proxy Apache HTTP

Moduł zarządzania urządzeniami mobilnymi

 

Komponenty ESMC komunikują się z serwerem ESMC za pomocą certyfikatów. Więcej informacji na temat certyfikatów w ESMC zawiera ten artykuł w bazie wiedzy.