Aktualizace, přeinstalace a migrace

V této části si popíšeme, jak aktualizovat komponenty vaší ESET Security Management Center infrastruktury, jak přeinstalovat ESMC Server a další aktualizační a migrační scénáře.

1. Přechod z ERA 5

Pro přechod z ERA 5 a migraci dat do ESMC 7 můžete využít Migration Assistant.

ESET Management Agenta můžete nasadit také prostřednictvím ERA 5.x.

2. Aktualizace ERA 6.x na nejnovější verzi ESMC 7

Od prvního servisního vydání ESMC 7 jsou balíčky dostupné v repozitáři. ERA 6.x můžete aktualizovat následujícími způsoby:

Prostřednictvím klientské úlohy na aktualizaci součástí – doporučený způsob

Ručně – určeno zkušeným uživatelům

Pokud v síti využíváte ERA Proxy, před zahájením aktualizace si přečtěte informace uvedené v kapitole Aktualizace infrastruktury používající ERA 6 Proxy.

details_hoverPoznámka

Před aktualizací ESET Security Management Center nejprve zjistěte, jakou verzi ESMC komponent používáte. Tyto informace zjistíte v ESMC Web Console na záložce O programu. Pro ověření, jestli není dostupná nová verze produktu nebo některých komponent můžete použít přehled Zastaralé aplikace. Podrobné informace o jednotlivých verzích komponent naleznete v Databázi znalostí.

3. Aktualizace ESMC 7.0.66.1 na ESMC 7.0.72.0

Servisní verze ESMC 7 byla vydána 15. listopadu 2018. Pokud jste ESMC instalovali před tímto datem, doporučujeme provést aktualizaci na nejnovější verzi.

ERA 6.x uživatelům doporučujeme využít klientskou úlohu pro aktualizaci součástí.

Uživatelé ESMC 7.0.66.1 budou prostřednictvím oznámení vyzváni k aktualizaci ESMC. Po dokončení aktualizace serveru aktualizujte prostřednictvím klientské úlohy agenty ve své síti.

Mějte na paměti, že instalační balíčky pro verzi ESMC 7.0.66.1 již nejsou k dispozici.

4. Přeinstalace nebo migrace ESMC 7 z jednoho serveru na jiný

Pro přeinstalaci postupujte podle tohoto návodu, připraven máme také postup pro migraci ze starého ESMC Serveru na nový.

details_hoverPoznámka

Pokud se chystáte migrovat ESMC Server na nový počítač, nejprve si zálohujte certifikační autoritu a certifikát serveru, které následně naimportujte na nový server. V opačném případě vám přestanou komunikovat ostatní komponenty ESMC infrastruktury s novým serverem.

5. Další návody

Jak změnit IP adresu nebo název ESMC serveru.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ

Po provedení aktualizace z ERA (ve verzi 6.4 a starší) na verzi 7.0 zaznamenáte výrazně změny související s uživateli a spouštěním úloh. Podívejte se na seznam nových funkcí.

V ESMC 7.0 se změnil bezpečnostní model. Doporučujeme zkontrolovat oprávnění uživatelů, skupin a jednotlivé úlohy.

Web Console prošla dílčími změnami a změnil se název produktu.

Komponenta ERAProxy se již nepoužívá.

Pro více informací přejděte do kapitoly Důležité kroky po aktualizaci v administrační části příručky.