Databáze

ESET Security Management Center podporuje následující databázové servery:

Microsoft SQL Server (Express i non-Express edice) 2008, 2008 R2, 2012, 2014, 2016, 2017

MySQL (verze 5.5 a novější, pro optimální běh doporučujeme verzi 5.6)

validation-status-icon-error VAROVÁNÍ

Databázový server MySQL je podporován do verze 5.7 a ODBC ovladač do verze 5.3.10. Aktualizaci na novější verzi (5.3.11 resp. 8.x) MySQL a ODBC ovladače nedoporučujeme.

ESMC Virtuální appliance používá ODBC 8.0.11-e17. Z řady 8.x je pouze tato verze kompatibilní s ESMC. Tato verze se však nenachází v repozitáři nejrozšířenějších linuxových distribucí.

V průběhu instalace ESMC Serveru je potřeba nastavit připojení k databázovému serveru. Při použití all-in-one instalačního balíčku můžete nainstalovat rovnou Microsoft SQL Server Express. Pokud již máte vlastní Microsoft SQL Server, musí splňovat níže uvedené požadavky.

Hardwarové požadavky na databázový server

Operační paměť

2 GB RAM

Pevný disk

Alespoň 10 GB volného místa

Rychlost procesoru

x86 procesor: 1.3 GHz
x64 procesor: 1.6 GHz
Poznámka: Pro plynulý běh doporučujeme procesor s taktem 2.0 GHz a vyšším.

Typ procesoru

x86 procesor: Pentium IV-kompatibilní a rychlejší
x64 procesor: AMD Opteron, AMD Athlon 64, Intel Xeon s podporou Intel EM64T, Intel Pentium IV s podporou EM64T

Další informace

Mějte na paměti, že maximální velikost databáze v Microsoft SQL Server Express je 10 GB. Z důvodu tohoto limitu nedoporučujeme Microsoft SQL Server Express používat ve velkých sítích.

Neinstalujte SQL Server na doménový řadič (pokud se jedná například o Windows SBS / Essentials). V takovém případě doporučujeme ESET Security Management Center nainstalovat na jiný server, případně neinstalovat SQL Server Express a použít pro ESMC databázi jiný databázový server (například již existující MSSQL nebo MySQL).

Pokud chcete použít dedikovaný databázový uživatelský účet, který bude mít přístup výhradně k databázi ESMC, je nutné jej před zahájením instalace vytvořit a přidělit mu potřebná oprávnění. Podrobné informace naleznete v kapitole Vlastní databázový uživatel. Dále je nutné před zahájením instalace vytvořit ručně databázi, kterou bude ESET Security Management Center používat.

Pokud používáte MySQL, pro korektní běh ESET Security Management Center je potřeba upravit konfiguraci databázového serveru (Windows, Linux). ESET Security Management Center ve stávající verzi MariaDB nepodporuje!

MS SQL Server pro Linux není podporován. Nicméně můžete ESMC Server běžící na Linuxu připojit k MS SQL Server provozovaný na Windows.

Pokud provozujete ESMC Server and MS SQL Server na samostatných strojích, můžete vynutit šifrované spojení do databáze.

ESMC Server ani jiná komponenta ESMC infrastruktury neprovádí zálohu databáze. Doporučujeme tedy databázi zálohovat ručně pro zabránění ztráty dat.

Clusterovaná databáze ve Windows prostředí je podporována pouze v případě MS SQL Server, nikoli MySQL.