Instalace HTTP Proxy na Windows

K čemu slouží Apache HTTP Proxy

HTTP Proxy nahrazuje komponentu ERA 6.x Proxy. Jejím účelem je předávat/směrovat šifrovanou komunikaci ESET Management Agentem a ESMC Serverem. V základu ESMC používá Apache HTTP Proxy jako Proxy server.

HTTP Proxy použijte pouze v případě, kdy ESET Management Agenti nemají přímou viditelnost na ESMC Server. HTTP Proxy neagreguje komunikaci ani nesnižuje množství přenášených dat.

Na stroj s HTTP Proxy doporučujeme nainstalovat ESET Management Agenta, ale není to nezbytně nutné. ESET Management Agent nedokáže spravovat (konfigurovat) HTTP Proxy.

Architektura HTTP Proxy

Architektura Apache HTTP Proxy

Pokročilé scénáře použití HTTP Proxy

Předtím, než začnete

Pro aktualizaci již existující instalace na novou verzi postupujte podle aktualizační příručky.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ

Komunikační protokol používaný agentem pro spojení s ESMC Serverem nepodporuje autentifikaci. Pokud proxy řešení vyžaduje autentifikaci, komunikace mezi agenty a ESMC Serverem nebude funkční.

Pokud používáte nestandardní port pro Web Console nebo Agenty, může tato změna v konfiguraci vyžadovat úpravy ve vašem firewallu. V opačném případě se nemusí instalace zdařit.

Instalace a konfigurace

Apache HTTP Proxy můžete nainstalovat samostatně nebo prostřednictvím ESMC all-in-one instalačního balíčku.

Při instalaci prostřednictvím all-in-one balíčku je nutné stáhnout celý archiv se všemi komponentami, nicméně se jedná o nejjednodušší způsob. Spusťte instalační balíček a k instalaci vyberte Apache HTTP Proxy. Po dokončení instalace je nutné Apache nakonfigurovat.

Instalace prostřednictvím samostatného balíčku je náročnější, nicméně v tomto případě je potřeba stáhnout pouze několik MB dat. Dále se podívejte na instrukce pro instalaci a konfiguraci.