HTTP Proxy

Co je to proxy a k čemu ji mohu použít?

HTTP Proxy dokáže přesměrovávat komunikaci ESET Management Agentů na ESMC Server v prostředích, kde cílové stanice nemají přímý přístup k serveru.

Co je to ERA 6.x Proxy a proč byla zrušena?

ERA Proxy dokázala agregovat komunikaci agentů z klientských stanic. Data agentů následně ERA přeposílal hromadně na ERA Server. Díky změnám v replikačním protokolu, který používá ESMC 7, je možné komunikaci agenta snadno přesměrovávat prostřednictvím jakékoli proxy služby. ERA Proxy je tedy nepotřebná a nedokáže zpracovávat komunikaci ESET Management agentů ve verzi 7.

Může pracovat ERA 6.x Proxy společně s ESMC 7?

Omezeným způsobem ano. ERA 6.x Proxy může přeposílat komunikaci agentů ve verzi 6.x na ESMC 7 Server. Nicméně ESET Management Agenti se nedokáží připojit k ERA 6.x Proxy. Nicméně ESET Management Agenti ve verzi 7 se nedokáží připojit k ERA 6.x Proxy. Toto vezměte v potaz při plánování aktualizace vaší infrastruktury z verze 6.

Jak funguje proxy v ESET Security Management Center?

ESMC 7 používá jako proxy komponentu Apache HTTP Proxy s vlastní konfigurací. Po jejím nainstalování a řádném nakonfigurování dokáže Apache HTTP Proxy fungovat jako proxy pro ESET Management Agenty – přeposílat komunikaci na server. Proxy nezajišťuje cache komunikace nebo její navazování, pouze ji přesměrovává.

Mohu místo Apache HTTP Proxy?

Pro směrování komunikace ESET Management Agenta můžete použít jakoukoli proxy službu, která bude splňovat níže uvedené požadavky:

dokáže přeposílat SSL komunikaci

podporuje HTTP CONNECT

nepoužívá ověřování (uživatelské jméno a heslo)

V čem se liší nový replikační protokol?

Nový replikační protokol využívá TLS a HTTP2 protokoly, díky čemuž je možné komunikaci přesměrovávat prostřednictvím proxy serverů. Mezi další změny patří nový self-recovery mechanismus a persistentní spojení, které vylepšuje celkový výkon.

Jaký to bude mít dopad na výkon?

Použití HTTP Proxy nemá pozorovatelný dopad na výkon.

Kdy je vhodné použít proxy?

Proxy doporučujeme použít v případě, kdy vaše infrastruktura splňuje alespoň jednu z níže uvedených podmínek:

Pokud stanice nemá přímý přístup k ESMC serveru.

Pokud chcete použít proxy pro zpracování komunikace:

omezi ESMC serverem a proxy

omezi Proxy a klienty ve vzdálené lokalitě

Jak nakonfigurovat HTTP Proxy?

Konfiguraci HTTP Proxy definujte v politice agenta (v sekci Rozšířená nastavení > HTTP Proxy). V případě potřeby můžete nastavit pro přístup do internetu a směrování komunikace rozdílné proxy servery:

Globální proxy – vybráním této možnosti bude komponenta agent danou proxy používat pro přístup do internetu (stahování dat z cache) a směrování komunikace.

Rozdílná proxy pro jednotlivé služby – po vybrání této možnosti budete schopni definovat rozdílné nastavení proxy pro přístup do internetu a směrování komunikace.

 

 

 

details_hoverPoznámka

K čemu mohu dále využít Apache HTTP Proxy?

Jak aktualizovat infrastrukturu s ERA 6.x Proxy na verzi ESMC 7?

scheme_proxy_sm