Nastavenia používateľa

V tejto časti môžete upravovať používateľské nastavenia. Kliknutím na Používateľský účet v pravom hornom rohu ESMC Web Console (naľavo od tlačidla Odhlásenie) zobrazíte všetkých aktívnych používateľov. Do ESMC Web Console môžete byť prihlásený z rôznych webových prehliadačov, počítačov alebo mobilných zariadení súčasne. Tu uvidíte všetky svoje aktuálne relácie.

note

Poznámka

Používateľské nastavenia sa vzťahujú iba na používateľa, ktorý je aktuálne prihlásený. Každý používateľ môže v rámci ESMC Web Console používať vlastné nastavenia času. Preferované nastavenia času konkrétneho používateľa sa aplikujú pre daného používateľa bez ohľadu na to, odkiaľ sa do ESMC Web Console prihlasuje.

Nastavenia času

Všetky informácie sú v rámci nástroja ESET Security Management Center uchovávané interne pomocou časového štandardu UTC (Coordinated Universal Time). Čas je z UTC formátu automaticky konvertovaný na časové pásmo používané nástrojom ESMC Web Console (pričom ohľad sa berie aj na letný čas). ESMC Web Console zobrazuje lokálny čas systému, kde je konzola spustená (nezobrazuje UTC). Nastavenie času zobrazeného v ESMC môžete tiež zmeniť manuálne podľa svojich požiadaviek.

Ak chcete prepísať predvolené nastavenie Použiť miestny čas prehliadača, zvoľte možnosť Vybrať manuálne, následne manuálne zadajte časové pásmo konzoly a zvoľte, či sa má používať letný čas.

time_zone01

important

Dôležité

V niektorých prípadoch môže byť k dispozícii aj možnosť použiť iné časové pásmo (napríklad lokálny čas klientskeho počítača, na ktorom beží ESMC). Toto nastavenie je dôležité predovšetkým pri konfigurácii spúšťačov. Ak je táto možnosť dostupná, bude zobrazená v ESMC Web Console a vy si budete môcť vybrať, či chcete Použiť miestny čas.

time_zone02

Kliknite na Uložiť nastavenia času pre potvrdenie zmien.

Uložený stav používateľa

Uložený stav používateľského rozhrania môžete obnoviť kliknutím na možnosť Obnoviť uložený stav používateľa. Tento postup zahŕňa Sprievodcu spustením, veľkosť stĺpcov tabuľky, zapamätané filtre, pripnuté ponuky atď.

reset_stored_user_data

Aktívne relácie

Informácie o všetkých aktívnych reláciách aktuálneho používateľa obsahujú:

IP adresa klientskeho počítača alebo zariadenia, z ktorého sa používateľ pripája do ESMC Web Console. IP adresa webového servera, na ktorom beží ESMC Web Console, je zobrazená v hranatých zátvorkách. V prípade, že nástroj ESMC Web Console je spustený na rovnakom počítači ako ESMC Server, v zátvorke bude uvedené cez 127.0.0.1.

Dátum a čas prihlásenia používateľa.

Jazyk zvolený pre ESMC Web Console.

active_sessions

Aktuálna relácia je označená ako Táto relácia. Ak chcete aktívnu reláciu ukončiť, kliknite na možnosť Prerušiť.