Začíname s ESET Security Management Center

ESET Security Management Center je možné konfigurovať a spravovať pomocou ESMC Web Console. Po úspešnej inštalácii nástroja ESET Security Management Center alebo nasadení virtuálneho zariadenia ESMC sa môžete pripojiť na váš ESMC Server pomocou ESMC Web Console.

Po úspešnej inštalácii nástroja ESET Security Management Center môžete začať s nastavením. Naša príručka vás prevedie odporúčanými krokmi pre optimálne nastavenia.

Prvé kroky po nasadení ESMC Servera

1.Otvorte vo svojom prehliadači ESMC Web Console a prihláste sa.

2.Pridajte vašu licenciu/licencie do ESET Security Management Center.

3.Pridajte klientske počítače, servery a mobilné zariadenia vo svojej sieti do ESMC štruktúry.

4.Priraďte vstavanú politiku Hlásenia aplikácií – hlásiť všetky inštalované aplikácie k všetkým počítačom.

5.Vytvorte dynamickú skupinu pre počítače s nainštalovaným produktom ESET pre domácnosti.

6.Odinštalujte antivírusové aplikácie tretích strán prostredníctvom úlohy Odinštalovanie softvéru.

7.Nainštalujte bezpečnostné produkty ESET prostredníctvom úlohy Inštalácia softvéru (pokiaľ ste nenainštalovali agenta pomocou all-in-one inštalátora).

8.Priraďte politiku s odporúčanými nastaveniami ku každému počítaču s nainštalovaným produktom ESET. Napríklad, na počítače so systémom Windows a bezpečnostným produktom ESET Endpoint aplikujte vstavanú politiku Antivírus – Maximálna bezpečnosť – odporúča sa. Prečítajte si tiež kapitolu Ako spravovať produkty spoločnosti ESET určené pre koncové zariadenia prostredníctvom nástroja ESET Security Management Center.

process

Ďalšie odporúčané kroky

Oboznámte sa s ESMC Web Console, pretože je to rozhranie, ktoré budete používať na správu bezpečnostných produktov od spoločnosti ESET.

Počas inštalácie vytvorte účet správcu. Odporúčame však, aby ste účet správcu nepoužívali na každodennú činnosť, ale aby ste si na správu klientov a nastavovanie ich oprávnení vytvorili nový účet.

important

Dôležité

Neodporúčame používať prednastavený účet správcu nástroja ESMC (účet Administrator) ako štandardný používateľský účet. Tento účet slúži ako záloha v prípade, že sa vyskytnú problémy s bežnými používateľskými účtami. V takom prípade môžete použiť účet správcu a odstrániť dané problémy.

Používajte oznámenia a reporty na sledovanie stavu klientskych počítačov vo vašej sieti. Napríklad, ak chcete byť upozornený v prípade výskytu určitej udalosti, alebo si chcete pozrieť alebo stiahnuť report.

Pravidelne zálohujte svoju databázu pre zníženie rizika straty dát.

Odporúčame, aby ste exportovali certifikačnú autoritu servera a partnerské certifikáty. V prípade, že potrebujete preinštalovať ESMC Server, môžete použiť certifikačnú autoritu a partnerské certifikáty z pôvodného ESMC Servera a nemusíte preinštalovať ESET Management Agenty na klientskych počítačoch.