Hardwarový audit

ESET Security Management Center dokáže získat informace o hardwaru (RAM, velikost úložiště, procesor, …) ze zařízení připojených k serveru.

V hlavním menu klikněte na Počítače, vyberte zařízení a v kontextovém menu klikněte na možnost Zobrazit detaily.

show_details

Přejděte do sekce Detaily a přepněte se na záložku Hardware.

HW_details

Spravovaná zařízení můžete filtrovat na základě hardwarových parametrů. Získaná data jsou rozdělena do následujících kategorií. Šasi, Zařízení, Monitor, Grafický adaptér, Vstupní zařízení, Úložiště, Síťové adaptéry, Tiskárny, Procesor, RAM a Zvukové adaptéry.

Přehledy o hardwaru

Informace o hardwaru si můžete přidat do vlastních přehledů. Při vytváření nové šablony přehledu vyberte v sekci Data položky HW audit. Po vybrání první položky do řádku tabulky nebo osy grafu se výběr dostupných dat zúží a zůstanou zobrazeny jen relevantní možnosti.

Dynamická skupina na základě hardwaru

Hardwarové parametry můžete využít při tvorbě dynamických skupin. Při vytváření nové šablony dynamické skupiny vyberte jako pravidlo položku z kategorie HW audit. Například si můžete vytvořit dynamickou skupinu, která bude filtrovat zařízení dle velikosti operační paměti.

Hardwarový audit na linuxu

Aby ESET Management Agent dokázal korektně reportovat data o hardwaru z linuxových stanic, musí být na nich nainstalován nástroj lshw. Pokud jste aktualizovali ERA 6.x VA na ESMC 7, doinstalujte do appliance běžící na CentOS 6 nástroj lshw.

Pro nainstalování balíčku lshw pod uživatelem root nebo sudo využijte jeden z níže uvedených příkazů:

Debian distribuce (Ubuntu )

apt-get install -y lshw

Red Hat distribuce (CentOS, Fedora, RHEL)

yum install -y lshw

Hardwarový audit na macOS

Informace o hardwaru je možné získat, pokud na zařízení běží macOS 10.9 a novější.