Odeslat zprávu

Pomocí této funkce můžete odeslat zprávu na jakékoli zařízení (počítač, tablet, mobilní zařízení atp.). Zpráva se následně zobrazí uživateli na obrazovce. Způsob zobrazení závisí na operačním systému.

Windows – zpráva se zobrazí na Ploše jako oznámení.

important

Důležité

Na Windows využíváme komponentu msg.exe, která je dostupná pouze v edicích Windows Professional a Enterprise. Pokud v síti používáte domácí edice operačního systému, žádná zpráva se nezobrazí.

macOS a Linux - zpráva se zobrazí pouze v terminálu.

note

Poznámka

Pro zobrazení zprávy musí mít uživatel terminál otevřený. Nedojde k jeho spuštění.

Pro vytvoření nové klientské úlohy přejděte v hlavním menu Web Console na záložku Úlohy a klikněte na tlačítko Nová… > add_new_defaultKlientská úloha. Případně na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Nastavení

Zadejte předmět a obsah zprávy.

Souhrn

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se pop-up okno. Po jejím vytvoření doporučujeme úloze přiřadit podmínku spuštění, prostřednictvím které definujte cíl, nad kterým chcete úlohu spustit. Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoření podmínky spuštění klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost Spustit na.

client_task_finish

V sekci Úlohy si můžete u každé úlohy zobrazit průběh, ikonu stavu a její detaily.