Přidání nových uživatelů

Pro přidání uživatele klikněte v hlavním menu na Uživatelé zařízení > Přidat uživatele. Tuto možnost, pro ruční přidání uživatelů, využijte v případě, kdy uživatelé nebyli načteni prostřednictvím serverové úlohy Synchronizace uživatelů.

add_new_user_management01

Nejprve zadejte jméno uživatele. Z rozbalovacího menu Detekce konfliktů vyberte akci, která se má provést, pokud již uživatel v ESMC existuje:

Dotázat se při konfliktu: při výskytu kolize budete vyzváni k vybrání jedné z níže uvedených akcí.

Přeskočit konfliktní uživatele: Uživatel se stejným jménem nebude přidán. Tuto možnost použijte také v případě, kdy v ESMC využíváte vlastní atributy, a nechcete, aby došlo k jejich přepsání při synchronizaci s Active Directory.

Přepsat konfliktní počítače: Nový uživatel nahradí stávajícího uživatele v ESMC se stejným jménem. Pokud má uživatel stejné SID, existující uživatel v ESMC bude odstraněn ze skupiny, ve které byl zařazen.

add_new_user_management02

Pro přidání dalších uživatelů klikněte na +Přidat. Velké množství uživatelů můžete přidat hromadně importováním z CSV, kdy nahrajete na server .csv soubor obsahující seznam uživatelů. Kopírovat a vložit – po kliknutí můžete seznam adres zkopírovat ze schránky (tato funkce funguje podobně jako Import CSV). Volitelně můžete přidat popis, pro snadnější identifikaci uživatele.

Akci dokončete kliknutím na tlačítko Přidat. Uživatel se vytvoří v nadřazené skupině uživatelů.