Uživatelské nastavení

Uživatelské nastavení K nastavení uživatelského účtu se dostanete po kliknutí na jméno účtu v pravém horním rohu konzole. D ESMC Web Console můžete být souběžně přihlášeni vícekrát (z více zařízení či prohlížečů). Naleznete zde rovněž informace o tom, z kolika zařízení jste přihlášeni.

details_hoverPoznámka:

Provedené nastavení se týká výhradně aktuálně přihlášeného uživatele. Každý uživatel ESMC Web Console může mít nastaveno vlastní časové pásmo Toto uživatelem definované pásmo se použije pro přepočet zobrazených časů ve všech částech ESMC Web Console.

Nastavení času:

ESET Security Management Center ukládá veškerá data v mezinárodním standardu času, tedy v UTC (Coordinated Universal Time). UTC čas je automaticky převeden do časového pásma, ve kterém používáte ESMC Web Console (v potaz se bere střídání času). ESMC Web Console tedy údaje zobrazí v lokálním čase, ve kterém ESMC Web Console běží (nikoli v UTC). Nastavení zobrazení času v ESMC Web Console můžete kdykoli ovlivnit změnou ve svém uživatelském účtu.

Pokud nechcete zobrazovat čas v lokálním čase, odškrtněte možnost Použít lokální čas prohlížeče a vyberte si časové pásmo ručně. Dále se rozhodněte, zda se má zohledňovat posun způsobený letním časem.

time_zone01

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

V některých částech webové konzole můžete narazit na možnost použití jiného časového pásma (například lokálního času, ve kterém běží agent). Toto nastavení je důležité při tvorbě podmínek spuštění. Ve chvíli, kdy bude tato možnost v ESMC Web Console dostupná, budete mít k dispozici možnost Použít lokální čas.

time_zone02

Změny týkající se času uložíte pomocí tlačítka Uložit nastavení času.

Uložený stav uživatele

Pokud chcete obnovit uživatelské rozhraní na výchozí hodnoty (nastavení sloupců, zapamatované filtry, připnuté nabídky atp.), použijte možnost Obnovit uložený stav uživatele. Po provedení této akce se při dalším přihlášení znovu zobrazí průvodce prvotním nastavením.

reset_stored_user_data

Aktivní relace

V této části naleznete informace o aktivních relacích (kolikrát je uživatel přihlášen). K dispozici jsou tato data:

IP adresa zařízení, ze kterého je uživatel k ESMC Web Console přihlášen. V závorkách je dále uvedena IP adresa stroje, na kterém běží webový server pohánějící ESMC Web Console. Pokud je konzole nainstalována na stejném serveru jako ESMC Server, zobrazí se 127.0.0.1.

datum a čas přihlášení

použitý jazyk ESMC Web Console

active_sessions

Aktuální relace je označena štítkem Tato relace. Pokud chcete některou relaci ukončit, stačí kliknout na ikonu koše.