Řešení problémů – ESMC Web Console

Při pokusu o načtení nebo přihlášení se k ESMC Web Console se může zobrazit některá z níže uvedených chyb. V této kapitole naleznete možné příčiny.

Chybová zpráva

Možný důvod

validation-status-icon-error Neúspěšné přihlášení: Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zadáváte chybné jméno nebo heslo. Zkontrolujte zadání a zkuste to znovu

validation-status-icon-error Neúspěšné přihlášení: Nepodařilo se připojit k serveru. Důvod: server není dostupný nebo neběží.

Ověřte, zda běží služba ESMC Server a databázového serveru. Více informací naleznete v Databázi znalostí.

validation-status-icon-error Neúspěšné přihlášení: Chyba při komunikaci

Ověřte, zda korektně běží služba ESMC Server, běžíwebový server (Apache Tomcat) a má spojení se serverem.

validation-status-icon-error Neúspěšné přihlášení: Vypršel čas spojení

Ověřte konfiguraci sítě, firewallu a ujistěte se, že ze serveru, kde běží ESMC Web Console (Apache Tomcat) je dosažitelný ESMC Server. ESMC Server může být přetížený, zkuste restartovat server. Nemáte stejnou verzi ESMC Web Console a ESMC Serveru.

validation-status-icon-error Neúspěšné přihlášení: Uživatel nemá přiřazenou žádnou sadu oprávnění

Daný uživatelský účet nemá oprávnění pro přihlášení. Přihlaste se jako administrátor a danému uživateli přiřaďte odpovídající sadu oprávnění.

validation-status-icon-error Neúspěšné přihlášení: Chyba při parsování odpovědi

ESMC Web Console nesouhlasí s verzí ESMC Serveru. Tato chyba se může zobrazit v průběhu aktualizace na novou verzi. Pokud chyba přetrvává, aktualizujte ESMC Web Console ručně.

validation-status-icon-warning Používáte nešifrované spojení! Prosím, nastavte webserver tak, aby používal HTTPS

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme ESMC Web Console nastavit tak, aby běžela na HTTPS.

JavaScript je vypnutý. Prosím, povolte jej ve svém prohlížeči.

Povolte JavaScript nebo aktualizujte svůj webový prohlížeč.

Přihlašovací obrazovka se nezobrazuje nebo načítá ve smyčce.

Restartujte službu ESET Security Management Center Server. Po opětovném nastartování služby ESET Security Management Center Server restartujte službu Apache Tomcat. Po provedení těchto kroků by se již měla přihlašovací obrazovka ESET Security Management Center správně zobrazit.

"Nastala neočekávaná chyba" nebo "Nastala neošetřená chyba"

Pokoušíte se ESMC Web Console otevřít v ne-podporovaném prohlížeči.

details_hoverPoznámka:

Protože ESMC Web Console používá pro přenos dat zabezpečený protokol (HTTPS), může se vám při pokusu o přístup k ESMC Web Console zobrazit upozornění o nedůvěryhodném certifikátu nebo nezabezpečeném spojení (přesné znění hlášky záleží na použitém prohlížeči). Důvodem je to, že se prohlížeč snaží ověřit identitu stránky, kterou chcete zobrazit. Důvod tohoto upozornění je způsoben tím, že se prohlížeč snaží ověřit identitu stránky, kterou chcete zobrazit. Pro pokračování k Web Console klikněte na Pokračovat na tuto stránku (Internet Explorer) nebo Rozumím rizikům. Případně klikněte na Přidat výjimku… a Schválit bezpečnostní výjimku (Mozilla Firefox), abyste si mohli zobrazit ESMC Web Console. Výjimka bude platná pouze pro komunikaci s ESET Security Management Center Web Console.

V případě potřeby můžete na webový server nahrát vlastní SSL certifikát.

details_hoverPoznámka:

Pokud se vám nezobrazí v některých částech (kontextových menu a menu Rychlé odkazy) ESMC konzole všechny texty, může to být způsobeno doplňky pro blokování reklamy. Pro vyřešení této situace deaktivujte doplněk pro adresu ESMC Web Console.