Individuální registrace jako Vlastník zařízení

Při registraci prostřednictvím QR kódu je vyžadován fyzický přístup k zařízení. Pro registraci tímto způsobem je nutné zařízení nejprve obnovit do továrního nastavení.

details_hoverPoznámka

Pro registraci zařízení s OS Android jako Vlastník zařízení není možné použít hromadnou registraci prostřednictvím e-mailu.

1.Pro přidání nového mobilního zařízení přejděte v hlavním menu na záložku Počítače (nebo do sekce Další > Skupiny). Vyberte statickou skupinu, do které chcete zařízení přidat a klikněte na tlačítko Přidat nové > Mobilní zařízení > Individuální registrace jako Vlastník zařízení (pouze pro Android 7 a novější).

add_mobile_devices_do

2.Název zařízení– zadejte název zařízení, volitelně popis. Pod tímto názvem uvidíte zařízení v sekci Počítače.

3.Uživatel (volitelné) – v případě potřeby můžete zařízení přiřadit konkrétnímu uživateli. Na iOS je to doporučeno, u Android zařízení volitelné.

4.Mobile Device Connector – vybere se automaticky. Pokud se nezobrazí, ujistěte se, zda počítač Mobile Device Connector běží a je z ESMC Serveru dostupný. Pokud zatím nemáte Mobile Device Connector nainstalován, přejděte do kapitoly instalace Mobile Device Connector na Windows, resp. instalace Mobile Device Connector na Linux.

5.Licence (volitelné) – v případě potřeby můžete již nyní vybrat licenci, kterou se má ESET Endpoint Security pro Android/iOS zařízení aktivovat. V takovém případě se vytvoří pro každé zařízení úloha na aktivaci produktu. Zařízení můžete aktivovat kdykoli později.

6.Nadřazená skupina – vyberte statickou skupinu, do které chcete zařízení přidat. Pokud ještě nemáte odpovídající skupinu, doporučujeme kliknutím na Nová statická skupina… vytvořit novou a pojmenovat ji například Mobilní zařízení.

7.Zaškrtněte možnost Souhlasím s licenčním ujednáním koncového uživatele a beru na vědomí zásady ochrany osobních údajů. Pro více informací se podívejte do kapitoly Správa licence a EULA.

8.Po kliknutí na tlačítko Další se zobrazí QR kód.

individual_enroll_do

9.Dále postupujte na zařízení postupujte podle kroků uvedených v této kapitole.

10.Pro přidání dalšího zařízení klikněte na tlačítko Registrovat další zařízení. Zobrazí se nová stránka pro registraci zařízení jen s tím rozdílem, že základní informace jsou již vyplněny z předchozí registrace. Následně bude nutné zadat pouze název zařízení a případně mu přiřadit uživatele. Až budete mít vygenerovány všechny QR kódy, dialogové okno ukončete kliknutím na tlačítko Zavřít.