Lokální nasazení

Tento způsob je vhodný pro případ, kdy máte fyzicky přístup k dané stanici. Instalační balíček si můžete připravit například do sdílené složky, umístit si jej na výměnné médium nebo distribuovat e-mailem. Mějte na paměti, že v případě lokální instalace musí mít uživatel, který spustí instalační balíček, oprávnění administrátora.

details_hoverPoznámka

Tento způsob nasazení je vhodný pro malé sítě (do 50 počítačů), případně jej můžete využít při testování. Pro hromadné nasazení ESET Management Agenta doporučujeme používat doménovou politiku nebo SCCM.

Lokálně můžete ESET Management Agenta nasadit prostřednictvím:

All-in-one instalačního balíčku (pouze pro Windows)

Online instalačního balíčku

MSI balíčku (staženého z webových stránek společnosti ESET)

Oprávnění

Pro lokální nasazení ESET Management Agenta musí mít uživatel potřebná oprávnění. Přehled vyžadovaných oprávnění naleznete v této kapitole.

details_hoverPoznámka

Mějte na paměti, že pro tvorbu instalačních balíčků musí mít uživatel oprávnění pro přístup (Použít) k certifikátům. Musí mít oprávnění Použít u položky Certifikáty ve statické skupině, v níže se nacházejí klientské certifikáty (standardně Všechna zařízení). Pro nasazení ESET Management Agenta musí mít rovněž oprávnění Použít u certifikační autority, kterou je podepsán certifikát serveru. Návod, jak rozdělit přístup k certifikátům a certifikačním autoritám, najdete v této kapitole.  Další informace naleznete v kapitole seznam oprávnění.