Registrace iOS zařízení v programu DEP

Apple Device Enrollment Program (DEP) je nový způsob, který společnost Apple nabízí pro registraci firemních iOS zařízení. Prostřednictvím DEP nemusíte mít k zařízení fyzický přístup a tento způsob vyžaduje minimální interakci uživatele. DEP umožňuje administrátorovi přizpůsobit proces prvotní konfigurace zařízení. Dále nabízí možnost pro zabránění uživateli v odebrání MDM profilu ze zařízení. Do DEP můžete zařadit stávající iOS zařízení (splňují-li podmínky pro registraci) a všechna iOS zařízení, která si v budoucnu zakoupíte. Více informací naleznete v Apple DEP příručce a Apple DEP dokumentaci.

Připojte váš ESMC MDM Server k Apple DEP serveru:

1.Ověřte, zda váš účet a iOS zařízení splňují podmínky pro Apple DEP.

DEP účet:

oProgram je dostupný pouze v některých zemích. Zda je dostupný také ve vaší zemi ověřte na webových stránkách Apple.

oDetailní informace o Apple DEP účtu naleznete na webových stránkách společnosti Apple: Apple deployment program requirements a Apple Device Enrollment Program requirements.

oDetailní informace o požadavcích na zařízení v programu DEP naleznete na webových stránkách společnosti Apple.

2.Přihlaste se ke svému Apple DEP Account. Pokud jej nemáte, vytvořte si jej.

3.Na portále v sekci Device Enrollment Program vyberte možnost Manage Servers.

MDM_DEP_add

4.Klikněte na tlačítko Add MDM Server.

5.Zadejte název MDM serveru, například: "MDM Server" a pokračujte kliknutím na Next.

MDM_DEP_add02

6.Na DEP portál nahrajte veřejný klíč. Klikněte na Choose file a vyberte soubor s veřejným klíčem (APNS certifikát, který jste si stáhli z Apple Push Certificate portálu) a pokračujte kliknutím na Next.

MDM_DEP_addPK

7.Následně si stáhněte vygenerovaný Apple DEP Token. Tento soubor nahrajte do ESMC MDC politiky v sekci Apple Device Enrollment Program (DEP) > Autorizační token.

MDM_DEP_tokenD

Přidejte iOS Device do Apple DEP:

V dalším kroku na Apple DEP portále přiřaďte iOS zařízení virtuálnímu MDM serveru. Zařízení přidejte ručně zadáním sériového čísla nebo čísla objednávky (zákaznické číslo), případně můžete hromadně importovat CSV soubor se seznamem sériových čísel. V obou případech musíte přiřadit iOS zařízení virtuálnímu MDM serveru vytvořeném v předchozím kroku.

MDM_DEP_CSV

validation-status-icon-error VAROVÁNÍ

Odebráním zařízení z DEP portálu dojde k jeho trvalému odstranění a již jej nebude možné znovu do portálu přidat.

Nyní můžete opustit Apple DEP portál a vrátit se zpět do ESMC Web Console.

validation-status-icon-error VAROVÁNÍ

Pokud provedete registraci již používaného iOS zařízení (a splňuje všechny požadavky), nové nastavení bude vynuceno až po obnovením zařízení do továrního nastavení.  

Pro úspěšné dokončení registračního procesu je nutné nahrát APNS certifikát do politiky Mobile Device Connector a aplikovat ji na zařízení, na kterém běží MDM server. (Tato MDC politika upraví konfiguraci MDM serveru.)

details_hoverPoznámka

Pokud se při pokusu o stažení registračního profilu zobrazí na iOS zařízení chyba, ujistěte, že máte MDM server v rámci DEP správně nakonfigurován (používá správný certifikát), a zda jste iOS zařízení přiřadili správnému ESMC MDM serveru na Apple DEP portále.