Odeslat zprávu

Pomocí této funkce můžete odeslat zprávu na jakékoli zařízení (počítač, tablet, mobilní zařízení atp.). Zpráva se následně zobrazí uživateli na obrazovce. Způsob zobrazení závisí na operačním systému.

Windows – zpráva se zobrazí na Ploše jako oznámení.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Na Windows využíváme komponentu msg.exe, která je dostupná pouze v edicích Windows Professional a Enterprise. Pokud v síti používáte domácí edice operačního systému, žádná zpráva se nezobrazí.

macOS a Linux - zpráva se zobrazí pouze v terminálu.

details_hoverPoznámka:

Pro zobrazení zprávy musí mít uživatel terminál otevřený. Nedojde k jeho spuštění.

Obecné

Zadejte název úlohy, volitelně popis. Kategorie úlohy a její typ je již předvybrána na základě předchozího výběru. Typ úlohy definuje možnosti konfigurace a chování klientské úlohy.

Nastavení

Zadejte předmět a obsah zprávy.

Přehled

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se pop-up okno. Po jejím vytvoření doporučujeme úloze přiřadit podmínku spuštění, prostřednictvím které definujte cíl, nad kterým chcete úlohu spustit. Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoří podmínky spuštění například klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost Spustit na.

client_task_finish