Anti-Theft akce

Technologie Anti-Theft chrání mobilní zařízení před neoprávněným přístupem.

Pokud mobilní zařízení (registrované a spravované prostřednictvím ESMC) uživatel ztratí nebo mu bude odcizeno, některé Anti-Theft se provedou automaticky, jiné můžete provést prostřednictvím této klientské úlohy.

Po výměně SIM kartu za jinou (nedůvěryhodnou), ESET Endpoint Security pro Android automaticky zařízení uzamkne a na definované telefonní číslo(a) automaticky zašle SMS s upozorněním. Tato zpráva bude obsahovat:

Telefonní číslo aktuálně vložené SIM karty

Její IMSI (International Mobile Subscriber Identity)

A IMEI telefonu (International Mobile Equipment Identity).

Neoprávněný uživatel nebude vědět, že byla tato zpráva odeslána, protože se automaticky odstraní ze zařízení a vlákna odeslaných zpráv. Můžete si také vyžádat GPS souřadnice ztraceného mobilního zařízení nebo vzdáleně vymazat všechna data v něm uložená.

Obecné

Zadejte název úlohy, volitelně popis. Kategorie úlohy a její typ je již předvybrána na základě předchozího výběru. Typ úlohy definuje možnosti konfigurace a chování klientské úlohy.

Nastavení

Akce

Chování dle OS

Popis

Najít

android_icon

Zařízení odešle na definované telefonní číslo SMS zprávu obsahující GPS souřadnice. Pokud bude získána přesnější pozice, po 10 minutách zašle zařízení další SMS. Tuto informaci uvidíte v detailech zařízení.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Uzamknout

android_icon

Zařízení bude uzamčeno. Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat pouze administrátorským heslem nebo vzdáleným příkazem.

apple_icon

Zařízení bude uzamčeno. Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat iOS heslem nebo vzdáleným příkazem.

Odemknout

android_icon

Zařízení se odemkne. Aktuálně vložená SIM karta bude přidána do seznamu důvěryhodných SIM karet (byla-li SIM karta vyměněna).

apple_icon

Zařízení se odemkne.Zároveň dojde k odebráních všech uložených otisků prstů, hesel, deaktivuje se Apple Pay a odblokuje iTunes a App Store.

Siréna

android_icon

Na zařízení se po dobu 5 minut spustí siréna, i pokud je hlasitost ztlumena, nebo do odemčení zařízení.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Vymazat

android_icon

Všechna data v zařízení bude odstraněna přepsáním souborů. ESET Endpoint Security zůstane na zařízení nainstalovaný. Tato akce může trvat několik hodin.

apple_icon

Všechna data v zařízení bude odstraněna přepsáním souborů. Tato akce může trvat několik hodin.

Rozšířený reset do továrního nastavení

android_icon

Všechna data na zařízení budou vymazána zničením hlaviček souborů a zařízení se obnoví do továrního nastavení. Tato akce může trvat několik minut.

details_hover Tato akce není dostupná v kontextovém menu Počítače > mobile_defaultMobil.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Najít (zapnout režim ztraceného zařízení)

apple_icon

Tato možnost je podporována pouze na iOS DEP zařízeních. Zařízení se přepne do "režimu ztraceného zařízení", uzamkne se a může být odemčeno pouze úlohou Vypnout režim ztraceného zařízení zaslanou z ESMC. Volitelně si můžete přizpůsobit text zobrazený na obrazovce zamčeného zařízení.

Vypnout režim ztraceného zařízení

apple_icon

Tato možnost je podporována pouze na iOS DEP zařízeních.

 

antitheft_action_settings

Přehled

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se pop-up okno. Po jejím vytvoření doporučujeme úloze přiřadit podmínku spuštění, prostřednictvím které definujte cíl, nad kterým chcete úlohu spustit. Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoří podmínky spuštění například klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost Spustit na.

client_task_finish