Průvodce vytvořením nové politiky

Politiky jsou seskupeny/řazeny podle kategorií reprezentované jednotlivými ESET produkty. Kategorii rozbalíte, a seznam všech politik zobrazíte, kliknutím na ikonu icon_expand. Pro přehlednost jsou politiky dále rozděleny na předdefinované a vámi vytvořené (uživatelské).

Politiky slouží pro vzdálenou konfiguraci bezpečnostních produktů ESET stejně, jako kdybyste požadované změny prováděli přímo na klientovi v Rozšířeném nastavení. Na rozdíl od politik v Active Directory, politiky v ESMC neumožňují provádění skriptů ani příkazů. Pro rychlejší nalezení požadované položky v politice můžete použít vyhledávání. Pokud do vyhledávání zadáte například výraz "HIPS", zobrazí se pouze relevantní sekce. Pokud kliknete v pravé části konfigurační šablony na ikonu information, zobrazí se relevantní nápověda daného bezpečnostního produktu.

policies_manage

Přístup skupiny

Prostřednictvím filtru Přístup skupiny si můžete vybrat konkrétní statickou skupinu a zjistit, jaké objekty vidí uživatelé, kteří jsou členem dané skupiny.

access_group

Vytvoření nové politiky

1.V hlavním menu klikněte na záložku Politiky a klikněte na tlačítko Nová politika.

2.Nejprve zadejte název nové politiky, volitelně její popis.

3.Dále z rozbalovacího menu Produkt vyberte ESET produkt, pro který chcete vytvořit politiku.

4.Pomocí příznaků určete, jak má politika dané nastavené zpracovat.

5.Vyberte klienty, kterým chcete politiku přiřadit. Po kliknutí na tlačítko Přiřadit se zobrazí dialogové okno se všemi statickými i dynamickými skupinami. Vyberte klienty nebo skupiny, na které chcete politiku aplikovat, a klikněte na tlačítko OK.

6.Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám a pro vytvoření politiky klikněte na tlačítko Dokončit.