Vytvoření nové dynamické skupiny

Dynamické skupiny jsou skupiny vybraných klientů, které vyhovují definované podmínce. Pokud klient přestane vyhovovat podmínce, bude ze skupiny automaticky odstraněn. Naopak, pokud vyhoví podmínce, stane se členem dynamické skupiny. Oproti statickým skupinám se počítač stane členem dynamické skupiny automaticky.

Novou dynamickou skupinu můžete vytvořit třemi způsoby:

1. V hlavním menu přejděte na záložku Počítače, a vyberte si skupinu do které chcete další skupinu vložit. Klikněte na ikonu ozubeného kolečka gear_icon a vyberte možnost Nová dynamická skupina….

admin_create_new_dg_02

2. V hlavním menu přejděte do sekce Další > Skupiny, a vyberte si skupinu do které chcete další skupinu vložit. Klikněte na ikonu ozubeného kolečka gear_icon a vyberte možnost Nová dynamická skupina….

admin_create_new_dg

3. V hlavním menu přejděte do sekce Další > Skupiny, klikněte na tlačítko Skupina v dolní části stránky a ze zobrazeného menu vyberte možnost Nová dynamická skupina.

admin_create_new_dg_01

Následně se zobrazí průvodce vytvořením dynamické skupiny. Vzorové příklady šablon dynamických skupin naleznete v samostatné kapitole.

Kliknutím na tlačítko Vybrat existující… se zobrazí seznam předdefinovaných a vámi vytvořených šablon. Vyberte si šablonu, kterou chcete používat. Kliknutím upravíte konkrétní šablonu. Případně klikněte na tlačítko Nová… a vytvořte si novou šablonu.