Wprowadzenie do ESET SysInspector

ESET SysInspector jest aplikacją, która dokładnie sprawdza stan komputera i wyświetla zgromadzone dane w kompleksowy sposób. Informacje o zainstalowanych sterownikach i aplikacjach, połączeniach sieciowych, a także ważnych wpisach rejestru mogą pomóc w badaniu podejrzanego zachowania komputera spowodowanego niezgodnością oprogramowania lub sprzętu albo zainfekowaniem szkodliwym oprogramowaniem.

Dostęp do aplikacji ESET SysInspector można uzyskać na dwa sposoby:

1.Ze zintegrowanej wersji w rozwiązaniach ESET Security dla systemu Windows.

2.Pobierając bezpłatnie samodzielną wersję (SysInspector_nt64_plk.exe).

Obydwie wersje są identyczne w zakresie dostępnych funkcji i wyposażono je w takie same elementy sterujące programu. Jedyna różnica polega na zarządzaniu wynikami. Samodzielna i zintegrowana wersja pozwalają na eksportowanie migawek systemu do pliku .xml i zapisywanie ich na dysku. Jednak, zintegrowana wersja umożliwia także bezpośrednie zapisywanie migawek systemu w Narzędzia > ESET SysInspector (z wyjątkiem ).

ESET SysInspector stanowi część wielu produktów ESET, takich jak ESET Internet Security lub ESET Endpoint Security.

Należy odczekać chwilę, gdy ESET SysInspector skanuje komputer. To może potrwać od 10 sekund do kilku minut, w zależności od konfiguracji sprzętu, systemu operacyjnego oraz liczby programów zainstalowanych w komputerze.