Wymagana zgodność z algorytmem SHA-2

Microsoft ogłosił wycofanie bezpiecznego algorytmu funkcji skrótu SHA-1 i rozpoczął proces migracji do SHA-2 na początku 2019 roku. W związku z tym wszystkie certyfikaty podpisane za pomocą algorytmu SHA-1 nie będą już rozpoznawane i będą generować alerty zabezpieczeń. Niestety bezpieczeństwo algorytmu SHA-1 z czasem spadło ze względu na słabości znalezione w algorytmie, większą wydajność procesorów i pojawienie się chmury obliczeniowej.

Algorytm SHA-2 (jako następca SHA-1) jest obecnie preferowaną metodą gwarantującą trwałość zabezpieczeń SSL. Zobacz artykuł w Microsoft Docs poświęcony algorytmom funkcji skrótu i podpisu exlink, aby uzyskać więcej informacji.


UWAGA

Ta zmiana oznacza, że w systemach operacyjnych bez obsługi algorytmu SHA-2 rozwiązanie zabezpieczające firmy ESET nie będzie już mogło aktualizować swoich modułów, w tym silnika detekcji, co ostatecznie sprawia, że produkt ESET Security for Microsoft SharePoint nie będzie w pełni funkcjonalny i nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej ochrony.

Jeśli korzystasz z systemu Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1, Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1, upewnij się, że system jest zgodny z algorytmem SHA-2. Zastosuj odpowiednie poprawki dla Twojej wersji systemu operacyjnego w następujący sposób:

Dodatek SP1 dla systemu Microsoft Windows Server 2008 R2 — zastosuj poprawkę KB4474419 exlink i KB4490628 exlink (może być konieczne ponowne uruchomienie systemu)

Dodatek SP1 dla Microsoft Windows Small Business Server 2011 (x64) — zastosuj poprawkę KB4474419 exlink i KB4490628 exlink (może być konieczne ponowne uruchomienie systemu)


WAŻNE

Po zainstalowaniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu systemu otwórz interfejs GUI produktu ESET Security for Microsoft SharePoint, aby sprawdzić jego stan. Jeśli stan jest pomarańczowy, wykonaj dodatkowe ponowne uruchomienie systemu. Stan powinien zmienić się na zielony, co oznacza maksymalną ochronę.


UWAGA

Zdecydowanie zalecamy zainstalowanie najnowszego dodatku Service Pack dla systemu operacyjnego Microsoft Windows Server oraz aplikacji serwerowej. Zalecamy również instalowanie najnowszych aktualizacji oraz poprawek systemu Windows, gdy tylko zostaną udostępnione.