Aktualizace, přeinstalace a migrace

V této části si popíšeme, jak aktualizovat komponenty vaší ESET Remote Administrator infrastruktury, jak přeinstalovat ERA Server a další aktualizační a migrační scénáře.

1. Přechod z předchozí generace ERA

Pro přechod z ESET Remote Administrator 5 a migraci dat na ESET Remote Administrator 6 můžete využít:

oMigration tool

2. Aktualizace starší verze ERA 6 na nejnovější

Pro aktualizaci vaší ESET Remote Administrator infrastruktury využijte klientskou úlohu aktualizace součástí ERA.

Před aktualizací nejprve zjistěte, jakou verzi ERA serveru používáte. Tyto informace zjistíte v ERA Web Console na záložce O programu. Pro ověření, jestli není dostupná nová verze produktu nebo některých komponent můžete použít přehled Zastaralé aplikace. Podrobné informace o jednotlivých verzích komponent naleznete v Databáze znalostí.

Postup pro aktualizaci ESET Remote Administrator na nejnovější verzi máme popsán také v Databázi znalostí.

3. Přeinstalace nebo migrace ERA 6 z jednoho serveru na jiný

Pro přeinstalaci postupujte podle tohoto návodu, připraven máme také postup pro migraci ze starého serveru na nový.

validation-status-icon-infoPoznámka: Pokud se chystáte migrovat ERA Server na nový počítač, nejprve si zálohujte certifikační autoritu a certifikát serveru, které následně naimportujte na nový server. V opačném případě vám přestanou komunikovat ostatní komponenty ERA infrastruktury s novým serverem.

4. Další návody

Jak změnit IP adresu nebo název serveru.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ: Po aktualizování starší verze ESET Remote Administrator na verzi 6.5 zkontrolujte a znovu nastavte oprávnění uživatelů. Ve verzi 6.5 se totiž výrazně změnil bezpečnostní model a nově můžete oprávnění přidělovat na konkrétní objekty (úlohy, politiky, ....). Pro více informací přejděte do kapitoly Důležité kroky po aktualizaci v administrační části příručky.