Předpoklady pro instalaci Mobile Device Connector na Linuxu

Pro samostatnou instalaci MDM na Linuxu je nutné splnit následující předpoklady:

Nainstalovaný a nakonfigurovaný databázový server (Microsoft SQL nebo MySQL) s administrátorským účtem (další uživatelský účet nemusí být vytvořen před instalací, instalátor jej dokáže vytvořit).

Na serveru nainstalovaný ODBC ovladač pro připojení k databázovému serveru (MySQL / MS SQL).

apt-get install unixodbc libmyodbc (Debian, Ubuntu distribuce)
yum install mysql-connector-odbc (CentOS, Red-Hat, Fedora distribuce)
zypper install unixodbc myodbc-unixbox (OpenSUSE distribuce)

validation-status-icon-infoPoznámka: Pro bezproblémové připojení MDC k MySQL databázi doporučujeme nainstalovat unixODBC_23 balíček (nikoli výchozí unixODBC). To platí především pro SUSE Linux.

Instalační balíček MDM musí být nastaven jako spustitelný.
chmod +x MDMCore-Linux-x86_64.sh

Po dokončení instalace ověřte, zda služba MDMCore běží pomocí příkazu:
service mdmcore status nebo systemctl status mdmcore

Musíte mít nainstalované OpenSSL minimálně ve verzi openssl-1.0.1e-30.

Dostatek operační paměti. Mobile Device Connector virtualizuje ERA Agenta pro každé mobilní zařízení. Souběžně se však vytvoří nejvýše 48 samostatných procesů (ESET Remote Administrator MDMCore Module). V případě, že máte větší počet zařízení, virtuální ERA Agenti se budou pravidelně střídat o systémové prostředky (RAM a CPU).

validation-status-icon-infoPoznámka: Pokud máte k MDC připojeno tisíce zařízení a MySQL databáze je obrovská, je potřeba upravit parametr innodb_buffer_pool_size. Pro více informací o optimalizaci databáze přejděte do Databáze znalostí společnosti Oracle.

validation-status-icon-infoPoznámka: ESET MDC ukládá do databáze velké bloky dat, proto je nutné pro korektní fungování ERA nastavit MySQL tak, aby přijímal tyto velké pakety. Pro více informací přejděte do kapitoly konfigurace MySQL.

validation-status-icon-warning Důležité: Při instalaci musíte vybrat SSL certifikát v .pfx formátu, který je používán pro ověřování komunikace. Doporučujeme použít certifikát vygenerovaný certifikační autoritou. Certifikáty podepsané samy sebou totiž neakceptují všechna mobilní zařízení.

validation-status-icon-infoPoznámka: Certifikát podepsaný certifikační autoritou (ERA CA nebo CA třetí strany) je potřeba společně s privátním klíčem sloučit (prostřednictvím OpenSSL) do jednoho .pfx souboru:

openssl pkcs12 -export -in certificate.cer -inkey privateKey.key -out httpsCredentials.pfx
Jedná se o standardní postup platný pro většinu serverů.

validation-status-icon-warning Důležité: Při offline instalaci vyberte exportovaný klientský certifikát, případně zadejte také heslo k certifikátu. Pokud používáte vestavěnou ERA certifikační autoritu není nutné vybrat její veřejný klíč. Použít můžete vlastní certifikáty.