Instalace na Windows SBS / Essentials

Předpoklady

Pro instalaci ESET Remote Administrator na Windows Small Business Server se ujistěte se, zda počítač splňuje požadavky pro instalaci, zejména ty softwarové.

validation-status-icon-infoPoznámka: Níže uvedené verze Microsoft SBS obsahují Microsoft SQL Server Express ve verzi, kterou ESET Remote Administrator nepodporuje:

Microsoft SBS 2003 x86 SP2

Microsoft SBS 2003 x86 R2

Microsoft SBS 2008 x64 SP2

Pokud používáte některou z výše uvedených verzí Windows Small Business Server a chcete instalovat ERA databázi na Microsoft SBS, musíte nejprve aktualizovat Microsoft SQL Server Express na novější verzi (minimálně 2008 R2).

oPokud nechcete instalovat Microsoft SQL Express na SBS, přejděte na krok 1.

oPokud máte Microsoft SQL Express na SBS nainstalován, ale nepoužíváte jej, databázi odinstalujte a přejděte na krok 1.

oPokud používáte Microsoft SQL Server Express ve verzi, která je standardně dostupná na SBS, přemigrujte databázi na SQL Express ve verzi, kterou podporuje ERA Server. Zazálohujte původní databázi, odinstalujte ji, nainstalujte aktuální Microsoft SQL Server Express, resp. verzi kterou podporuje ERA a na závěr obnovte obsah původní databáze.

Instalace

1.Stáhněte si na webových stránkách společnosti ESET all-in-one balíček ERA. Naleznete jej se v sekci Stáhnout > Firmy > Remote Administrator 6.

2.Rozbalte stažený soubor, přejděte do složky installers a spusťte instalační balíček – v našem případě SQLEXPR_x64_ENU.

SBS_unzip_file

Pro spuštění průvodce instalací vyberte v zobrazeném dialogovém okně možnost New installation or add features to an existing installation.

validation-status-icon-infoPoznámka: V průběhu instalace nastavte režim autentifikace na Mixed mode (SQL Server authentication and Windows authentication).

validation-status-icon-infoPoznámka: Pro instalaci ERA Serveru na SBS musíte povolit TCP/IP připojení k SQL Serveru.

3.Instalaci ESET Remote Administrator spusťte pomocí balíčku Setup.exe.

setup_bootstraper

4.Při výběru komponent odškrtněte možnost Microsoft SQL Server Express a klikněte na tlačítko Instalovat.

select_components

5.Pokračujte instalací ERA Serveru.