2. scénář: migrace v rámci jednoho serveru

Tento scénář pokrývá migraci ERA 4.x / 5.x na ERA 6.x, který chcete provozovat na stejném serveru. Před migrací dat zálohujte ERA V4/V5 data prostřednictvím nástroje ESET Maintenance tool, a poté zastavte službu ESET Remote Administrator Server.

validation-status-icon-infoPoznámka: Tento scénář máme zpracován také jako video návod. Podrobnější návod popisující následnou instalaci pomocí all-in-one instalačního balíčku naleznete v Databázi znalostí.

1.Po spuštění ESET Remote Administrator Migration tool na počítači s ERA V4/V5 vyberte možnost Export, pro export dat do intermediate formátu. Průvodce migrací dokáže převést jen některá data. Vyberte data, která chcete převést a klikněte na tlačítko Další.

migrationtool02

validation-status-icon-infoPoznámka: Z důvodu odlišného fungování dynamických skupin v ERA 6.x není možné přenést parametrické skupiny, úlohy a politiky z předchozí verze.

migrationtool04

2.Po vybrání složky, do které chcete databázi exportovat, průvodce zobrazí stav původní ERA 4.x / 5.x databáze.

migrationtool05

3.Všechna data jsou exportována do intermediate databáze.

Po úspěšném exportování dat odinstalujte ESET Remote Administrator V4/V5.

Poté proveďte instalaci ERA 6. Po dokončení instalace spusťte Migration tool a importujte zálohovaná data.

Pokud nebude možné některá nastavení importovat, ESET Remote Administrator Migration tool zobrazí tipy pro změnu nastavení nového ERA Serveru, které je potřeba provést, aby se importování podařilo.

Proces importování každé části se zapíše do samostatného migračního protokolu. Po úspěšném dokončení importu všech částí se vytvoří také výsledný migrační protokol.

Pokud migrujete také uživatele, hesla k účtům budou resetována a nahrazena náhodně vygenerovanými. Hesla budou následně dostupná v .CSV souboru.

Průvodce migrací vygeneruje také instalační.bat skripty, které můžete použít pro instalaci již předkonfigurovaného ERA Agenta.

Důkladně si zkontrolujte nastavení migračního nástroje a po dokončení se ujistěte, zda byla zálohována všechna data. Po ověření nasaďte prostřednictvím skriptu ERA Agent na několik stanic, a ověřte, že se připojili k novému ERA Serveru.

Po úspěšném ověření konektivity nasaďte ERA Agenta na zbývající počítače.

validation-status-icon-infoPoznámka: Pokud v průběhu migrace dojde k chybě, doporučujeme vrátit změny ERA 6.x, obnovit zálohovaná data ERA 4.x / 5.x, počítače zpět připojit k ERA 4.x / 5.x a kontaktovat technickou podporu ESET.