Rozdíl mezi Apache HTTP Proxy, Mirror Toolem a přímou konektivitou do internetu

Produkty ESET vyžadují konektivitu do internetu k tomu, aby si mohly stahovat aktualizace detekčních (level i nano) a programových modulů, stejně tak pro fungování technologie ESET LiveGrid a ověřování licence vůči aktivačním serverům. Neaktivovaný produkt si nebude stahovat aktualizace modulů.

<%ESET_MNG%> Agenta stahuje veškeré instalační balíčky z online ESET repozitáře. Po dokončení instalace je potřeba produkt ESET aktivovat, což znamená, že se musí spojit s aktivačním serverem pro ověření licenčních údajů. Následně si program z internetu stahuje aktualizace modulů.

ESET LiveGrid® představuje důležitou úlohu pro zabezpečení počítače a především jeho ochranu před novými hrozbami.

Největší dopad na síťový provoz mají aktualizace produktu. Za měsíc si každý ESET produkt stáhne přibližně 23,9 MB dat (aktualizace detekčních a programových modulů).

ESET LiveGrid® data (přibližně 22,3 MB) a soubor s informací o verzi detekčního jádra (maximálně 11 KB) není možné ukládat do cache.

 

Snížit zatížení na síťový provoz a distribuovat aktualizace detekčních modulů ve své síti můžete použitím Apache HTTP Proxy nebo Mirror Toolu.

Komunikace produktů ESET

Komunikace

Frekvence

Dopad na síťový provoz

Komunikace prostřednictvím proxy

Možnost cachování komunikace1

Mirror2

Funkčnost v offline prostředí

Nasazení <%ESET_MNG%> Agenta (push instalace / online balíček z repozitáře)

Jednou

Přibližně
50 MB/klient

ANO

ANO

NE

ANO (GPO / SSCM, upravený instalační balíček)4

Instalace bezpečnostního produktu (z repozitáře)

Jednou

Přibližně 100 MB/klient4

ANO

ANO3

NE

ANO (GPO / SSCM, instalace z URL)4

Aktualizace detekčního jádra / programových modulů

6+krát denně

23,9 MB za měsíc5

ANO

ANO

ANO

ANO (Offline Mirror Tool, vlastní HTTP server)6

Ověření verze stažením souboru update.ver

~8krát denně

2,6 MB za měsíc7

ANO

NE

-

-

Aktivace / kontrola licence

4krát denně

zanedbatelný

ANO

NE

NE

ANO (offline licenční soubor získaný na ESET License Administrator)8

LiveGrid cloudová reputace

Neustále

11 MB za měsíc

ANO

NE

NE

NE

1.Výhody cachování komunikace prostřednictvím Apache HTTP Proxy máme popsány v této kapitole.

2.Efektivitu použití Mirror Toolu máme uvedenou v této kapitole.

3.Při nové instalaci/aktualizaci doporučujeme instalovat nejprve jeden balíček od každé platformy, aby došlo k uložení všech balíčků do cache.

4.Pro nasazení <%ESET_MNG%> Agenta i bezpečnostního produktu ESET můžete ve velkých sítích použít doménovou politiku nebo GPO.

5.Prvotní aktualizace detekčních a programových modulů může být větší. Její velikost záleží na stáří instalační balíčku (starší balíček nemůže obsahovat aktuální verzi modulů). Doporučujeme nejprve bezpečnostní produkt nainstalovat na jeden stroj a nechat jej z aktualizovat. Tím se soubory uloží do cache a aktualizace dalších klientů již budou probíhat z vaší sítě a rychleji.

6.Při použití Mirror toolu je následně potřeba stažená data umisťovat do sdílené složky nebo je distribuovat prostřednictvím HTTP serveru, například Apache Tomcat či IIS.

7.Při každé kontrole modulů se stahuje a zpracovává soubor update.ver. Velikost souboru je přibližně 11 kB. Standardně bezpečnostní produkty ESET kontrolují dostupnost aktualizací každou hodinu. V tomto scénáři předpokládáme, že firemní počítač je zapnut 8 hodině denně

8.Offline licenční klíč si na portále ESET License Administrator můžete vygenerovat jako vlastník licence nebo bezpečnostní administrator.

validation-status-icon-infoPoznámka:

Apache HTTP Proxy do cache neukládá aktualizace pro produkt ESET ve verzích 4 a 5. Takové stanice aktualizujte z Mirror Toolu, nebo na některé z nich vytvořte mirror server.