ERA Proxy

ERA Proxy představuje odlehčenou verzi ERA Serveru. Tento typ serveru je vhodné použít pro zajištění vysoké škálovatelnosti celé ERA infrastruktury. ERA Proxy shromažďuje data, která odesílají ERA Agenti z jednotlivých klientských stanic, zabalí je a následně hromadně přepošle na ERA Server. Tím ušetříte nejen síťový provoz, ale počet dotazů do databáze. ERA Proxy je možné připojit k další ERA Proxy, která je až následně připojena k ERA Serveru. Vše záleží na konfiguraci vaší sítě.

validation-status-icon-infoJaký je rozdíl mezi ERA Proxy a Apache HTTP Proxy?

ERA Proxy zajišťuje pasivní distribuci konfigurace (skupin, politik, úloh atp.) jednotlivým agentům. Přeposílání těchto dat je zajišťováno automaticky bez účasti ERA Serveru.

ERA Proxy, včetně jejich komponent, je možné konfigurovat výhradně prostřednictvím politik z ERA Serveru. To znamená, že na stanici s ERA Proxy musí být nainstalovaný ERA Agent, který zajistí úspěšné doručení konfigurace z ERA Serveru všem komponentám ERA Proxy.

validation-status-icon-infoPoznámka: Pro správnou funkci ERA Proxy musí být na počítači kromě ERA Proxy nainstalován také ERA Agent připojený k ERA Serveru nebo nadřazené ERA Proxy.

scheme_proxy_sm

ERA Proxy je vhodné použít v následujících případech:

Ve středně velkých a korporátních sítích (s počtem klientů více než 10 000) díky ERA Proxy snížíte síťový provoz k hlavnímu ERA Serveru. Klienti, resp. ERA Agenti z klientských stanic nebudou komunikovat přímo s ERA Serverem, ale nadřazenou ERA Proxy, která zabalí shromážděné požadavky a odešle je na ERA Server.

Využít ERA Proxy můžete také v případě, kdy má firma více poboček. Zvýšíte tím propustnost sítě, což oceníte především u vzdálených poboček s pomalým připojením k internetu.

validation-status-icon-infoPoznámka: Typický scénář nasazení ERA Proxy naleznete v této kapitole.

validation-status-icon-error VAROVÁNÍ: ERA Server a ERA Proxy není možné provozovat na stejném serveru!