Nasadenie virtuálneho zariadenia

Virtuálne zariadenie ERA (ERA VA) je dostupné pre používateľov, ktorí chcú spúšťať ESET Remote Administrator vo virtualizovanom prostredí. Virtuálne zariadenie ERA zjednodušuje nasadenie ESET Remote Administrator a je rýchlejšie ako použitie all-in-one inštalátora alebo inštalácia komponentov.

Virtuálne zariadenie ERA môže byť nasadené vo väčšine virtuálnych prostredí. Podporuje natívne aj čisté (bez systému) nástroje hypervisor (VMware vSphere/ESXi a Microsoft Hyper-V), ako aj hostiteľské nástroje hypervisor, ktoré sa často používajú na operačných systémoch určených pre stolové počítače (VMware Workstation, VMware Player a Oracle VirtualBox). Úplný zoznam nájdete v kapitole Podporované nástroje Hypervisor.

Táto príručka poskytuje podrobný náhľad do nasadzovania a spravovania ERA VA vrátane jeho nových funkcií:

Konzola na správu virtuálneho zariadenia ERA – jednoduché textové používateľské rozhranie (TUI), ktorého menu ponúka používateľovi rôzne možnosti. Každá možnosť alebo funkcia má interaktívny režim, ktorý vás v prípade potreby vyzve na upresnenie hodnôt a prevedie vás procesom krok za krokom. Je to oveľa jednoduchšie ako zadávať a spúšťať rôzne príkazy so zložitou syntaxou v termináli. Vďaka tomu aj používatelia, ktorí nemajú rozvinutejšie skúsenosti so systémom CentOS 7 alebo inými operačnými systémami Linux, môžu jednoducho používať a spravovať ERA VA. Medzi funkcie, ktoré treba zvlášť zdôrazniť, patria:

oSet static IP address – manuálne nastavenie statickej IP adresy pomocou DHCP servera pre prípad, že vaše ERA VA nemá pridelenú IP adresu.

oPull database from other server – pre prípad, že potrebujete aktualizovať alebo migrovať vaše ERA VA.

oBackup and restore of ERA database – toto sú funkcie, ktoré vám umožňujú pripraviť si plán obnovy v prípade straty dát a pomáhajú v prípade problémov s ERA VA.

oFactory reset – táto funkcia vráti zariadenie do pôvodného stavu, v akom sa nachádza po čerstvom nasadení. Túto funkciu môžete použiť v prípade problémov s ERA VA za predpokladu, že máte vytvorenú zálohu databázy.

Rozhranie na správu Webmin – webové rozhranie tretej strany, ktoré zjednodušuje správu Linuxového systému. Umožňuje vám spravovať ERA VA vzdialene z vášho webového prehliadača pomocou intuitívneho rozhrania. Najdôležitejšie moduly rozhrania Webmin sú popísané v tomto dokumente.