ESET Remote Administrator

V této části můžete provádět nejdůležitější akce související s ESET Remote Administrator.

Run diagnostic tool – po kliknutí na toto tlačítko se spustí diagnostický nástroj, který exportuje protokoly z ERA serveru a agenta. Výsledný .zip archiv naleznete ve složce root a stáhnout si jej můžete například pomocí nástroje File Manager.

diagnostic_tool

Reset ERA Server Administrator password – tuto možnost oceníte, pokud jste zapomněli heslo k výchozímu účtu Administrator a nemůžete se přihlásit do ERA Web Console.

reset_srv_admin_psw

Repair ERA Server certificate – pomocí této možnosti můžete do ERA Serveru nahrát certifikát ve formátu PFX/PKCS12. Tuto možnost využijete v případě, kdy jste nasadili novou appliance, a chcete zajistit, aby se vám připojili ERA Agenti. Klikněte na ikonku sponky a vyberte serverový certifikát ze starého serveru a případně zadejte heslo.

repair_srv_cert

Repair ERA Server certification authority – pomocí této možnosti můžete do ERA Serveru importovat certifikační autoritu ve formátu DER. Klikněte na ikonku sponky a vyberte veřejný klíč certifikační autority a případně zadejte heslo.

repair_srv_ca_cert

Repair ERA Agent connection tuto možnost můžete použít pro opravu ERA Agenta nainstalovaného ve virtuální appliance. Zadejte název serveru a port, ke kterému se má připojovat (standardně localhost a port 2222).

repair_agent_connection

Repair ERA Agent certificate – tuto možnost můžete použít pro opravu ERA Agenta nainstalovaného ve virtuální appliance. Klikněte na ikonku sponky a vyberte certifikát ve formátu PFX/PKCS12 a případně zadejte heslo.

repair_agent_cert

Repair ERA Agent certification authority tuto možnost můžete použít pro opravu ERA Agenta nainstalovaného ve virtuální appliance. Klikněte na ikonku sponky a vyberte veřejný klíč certifikační autority ve formátu DER.

repair_agent_ca_cert

Edit Apache Tomcat server.xml – pomocí této možnosti můžete upravit konfigurační soubor server.xml webového serveru Apache Tomcat. Tuto možnost využijete například při změně portu, na kterém běží webová konzole. Po kliknutí na toto tlačítko se v textovém editoru otevřete soubor /etc/tomcat/server.xml. Po provedení změn klikněte na tlačítko Save. Následně dojde k automatickému restartování služby Apache Tomcat.

edit_apache_tomcat