Obnovení do továrního nastavení

Pokud chcete vrátit ERA virtuální appliance do výchozího stavu, v jakém byla po nasazení a nastavit si ji znovu, můžete k tomu použít právě tuto úlohu. Po jejím spuštění dojde k odstranění všech ERA komponent a souvisejících nastavení.

validation-status-icon-error VAROVÁNÍ

Mějte na paměti, že v průběhu obnovení konfigurace virtuální appliance do výchozího stavu dojde k odstranění databáze. Pokud ji chcete dále použít, zálohujte ji.

1.Na úvodní obrazovce virtuální appliance stiskněte klávesu Enter a zadejte heslo. Z dostupných možností vyberte Factory reset.

factory_reset

2.Potvrďte stisknutím klávesy Enter a vyčkejte na provedení všech akcí. Pokud jste se rozhodli, že nechcete nastavení obnovit, stále se můžete pomocí kláves CTRL + C vrátit zpět. V případě, že jste už zahájili proces obnovení do továrního stavu, nechte akci doběhnout a nesnažte se ji zastavit!

factory_reset_02

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud obnovení do továrního nastavení selže, doporučujeme nasadit novou appliance. Následně můžete postupovat kroků popsaných v kapitole aktualizace a migrace, resp. disaster recovery.

Při obnovení továrního nastavení dojde k:

resetování nastavení sítě, obnovení hesel a názvu stroje,

deaktivování Webminu, smazání konfiguračních souborů, balíčků a systémových protokolů,

odstranění všech dat z ERA databáze.

3.Restartujte virtuální appliance a znovu nakonfigurujte appliance prostřednictvím průvodce prvotním spuštění.

icon_details_hoverPoznámka:

Vámi provedené změny a nastavení nesouvisející s ERA zůstanou beze změny.