Připojení do domény

Pokud jste při prvotní konfiguraci virtuální appliance nepřipojili do domény, můžete napojení provést kdykoli později. Ve virtuální appliance je k dispozici skript, nicméně v tomto případě bude muset ručně upravit soubory uvedené v tabulce níže.

Název souboru

Popis

/etc/hosts

Soubor Hosts musí obsahovat záznam o doménovém řadiči.

/etc/krb5.conf

Konfigurační soubor Kerberos musí být správně nakonfigurován. Pro ověření správné konfigurace použijte příkaz kinit <user-from-domain>.

/etc/ntp.conf

Do NTP konfiguračního souboru byste měli přidat záznam pro synchronizaci času s doménovým řadičem.

/etc/samba/smb.conf

Konfigurační soubor Samba musí být správně nakonfigurován.

Tyto soubory se v systému již nachází a je potřeba do nich doplnit pouze správné údaje jako je název domény, DNS server, informace o doménovém řadiči atp.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Tento návod je určen zkušeným uživatelům.

1.Na úvodní obrazovce virtuální appliance stiskněte klávesu Enter a zadejte heslo. Z dostupných možností vyberte Configure domain.

configure_domain

2.Stiskněte klávesu Enter a upravte první konfigurační soubor.

3.Pomocí kláves CTRL + X ukončete textový editor nano a změny uložte stisknutím klávesy Y. Pokud nechcete změny uložit stiskněte klávesu N nebo se pomocí kláves CTRL + C.

icon_details_hoverPoznámka:

Více informací o připojení virtuální appliance do domény naleznete v souboru /root/help-with-domain.txt. Ten si můžete otevřít pomocí příkazu nano help-with-domain.txt nebo využijte Webmin File manager.

Změny můžete provést také prostřednictvím Webminu v sekci Servers > Samba Windows File Sharing.