Nastavenia používateľa

V tejto časti môžete upravovať používateľské nastavenia. Kliknutím na Používateľský účet v pravom hornom rohu ERA Web Console (naľavo od tlačidla Odhlásenie) zobrazíte všetkých aktívnych používateľov. Do ERA Web Console môžete byť prihlásený z rôznych webových prehliadačov, počítačov alebo mobilných zariadení súčasne. Tu uvidíte všetky vaše aktuálne relácie.

icon_details_hoverPoznámka:

Používateľské nastavenia sa vzťahujú iba na používateľa, ktorý je aktuálne prihlásený. Každý používateľ môže v rámci ERA Web Console používať vlastné nastavenia času. Preferované nastavenia času konkrétneho používateľa sa aplikujú pre daného používateľa bez ohľadu na to, odkiaľ sa do ERA Web Console prihlasuje.

Nastavenia času:

Všetky informácie sú v rámci nástroja ESET Remote Administrator uchovávané interne pomocou časového štandardu UTC (Coordinated Universal Time). Čas je z UTC formátu automaticky konvertovaný na časové pásmo používané nástrojom ERA Web Console (pričom ohľad sa berie aj na letný čas). ERA Web Console zobrazuje lokálny čas systému, kde je konzola spustená (nezobrazuje UTC). Nastavenie zobrazeného času môžete tiež zmeniť manuálne podľa vašich požiadaviek.

Ak chcete prepísať predvolené nastavenie Použiť miestny čas prehliadača, zvoľte možnosť Vybrať manuálne, následne manuálne zadajte časové pásmo konzoly a zvoľte, či sa má používať letný čas.

time_zone01

validation-status-icon-warning Dôležité:

V niektorých prípadoch môže byť k dispozícii aj možnosť použiť iné časové pásmo (napríklad lokálny čas klientskeho počítača, na ktorom beží ERA). Toto nastavenie je relevantné predovšetkým pri konfigurácii spúšťačov. Ak je táto možnosť dostupná, bude zobrazená v ERA Web Console a vy si budete môcť vybrať, či chcete Použiť miestny čas.

time_zone02

Kliknite na Uložiť nastavenia času pre potvrdenie zmien.

Uložený stav používateľa:

Uložený stav používateľského rozhrania môžete obnoviť kliknutím na možnosť Obnoviť uložený stav používateľa. Tento postup zahŕňa Sprievodcu spustením, veľkosť stĺpcov tabuľky, zapamätané filtre, pripnuté ponuky atď.

reset_stored_user_data

Aktívne relácie

Informácie o všetkých aktívnych reláciách aktuálneho používateľa obsahujú:

IP adresu klientskeho počítača alebo zariadenia, z ktorého sa používateľ pripája do ERA Web Console. V zátvorkách je ďalej uvedená IP adresa počítača, na ktorom je spustený webový server prostredníctvom ktorého pracuje ERA Web Console. V prípade, že nástroj ERA Web Console je spustený na rovnakom počítači ako ERA Server, v zátvorke bude uvedené cez 127.0.0.1.

Dátum a čas prihlásenia používateľa.

Jazyk zvolený pre ERA Web Console.

active_sessions

Aktuálna relácia je označená ako Táto relácia. Ak chcete aktívnu reláciu ukončiť, kliknite na možnosť Prerušiť.