Nasadenie

Po úspešnej inštalácii nástroja ESET Remote Administrator je potrebné nasadiť ERA Agenta na klientske počítače vo vašej sieti. Táto časť popisuje všetky dostupné metódy nasadenia ERA Agenta. ERA Agent je veľmi dôležitý, pretože bezpečnostné riešenia spoločnosti ESET spustené na klientskych počítačoch komunikujú s ERA Serverom výhradne pomocou Agenta.

Po úspešnej inštalácii nástroja ESET Remote Administrator a počiatočnej konfigurácii sa proces nasadenia skladá z nasledujúcich krokov:

1.Pridanie klientskych počítačov do skupinovej štruktúry ERA – je potrebné nasadiť ERA Agenta a nainštalovať bezpečnostný produkt spoločnosti ESET na počítače v sieti.

2.Proces nasadenia ERA Agenta – môžete si vybrať medzi lokálnym nasadením a vzdialeným nasadením.

3.Vytvorenie politiky na aplikovanie vašich vlastných nastavení – táto politika bude vynútená ERA Agentom akonáhle bude nainštalovaný softvér. Pre viac informácií si pozrite krok č. 4.

4.Inštalácia bezpečnostného produktu spoločnosti ESET – použitie úlohy inštalácia softvéru na inštaláciu bezpečnostných produktov spoločnosti ESET.

 

Pri problémoch so vzdialeným nasadením ERA Agenta (napríklad zlyhá úloha pre server Nasadenie agentov) si prezrite informácie na nasledujúcich odkazoch:

Riešenie problémov – nasadenie ERA Agenta

Riešenie problémov – pripojenie ERA Agenta

Ukážkové scenáre nasadenia ERA Agenta