Průvodce prvotním spuštěním

Při prvním přihlášení do Web Console se zobrazí průvodce prvotním spuštění. Tento průvodce vás seznámí s nejdůležitějšími částmi ERA Web Console. Přiblíží vám záložku Počítače, vysvětlí rozdíl mezi statickými a dynamickými skupinami, nastíní fungování úloh, politik a představí vám ERA Agenta, prostřednictvím kterého budete vzdáleně ovládat zařízení i bezpečnostní produkt. Na závěr vám umožní vytvořit all-in-one instalační balíček ERA Agenta a bezpečnostního produktu ESET (například ESET Endpoint Security).

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

All-in-one instalační balíček je dostupný pouze pro Windows.

Průvodce můžete kdykoli ukončit kliknutím na možnost Zavřít průvodce a přejít přímo do ERA Web Console. Při příštím přihlášení se již průvodce nezobrazí.

Průvodce si můžete kdykoli zobrazit kliknutím na Nápověda > Průvodce prvotním spuštěním.

Pro zobrazení průvodce vytvořením all-in-one instalačního balíčku klikněte v menu Rychlé odkazy na položku Nasadit ERA Agenta....

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Pro vytvoření all-in-one instalačního balíčku musí mít uživatel oprávnění pro nasazení agenta. Pokud se přihlásíte například pod účtem s oprávněním pro asistovanou instalaci nebo oprávněním pouze pro čtení, průvodce nezobrazí poslední část pro vytvoření instalačního balíčku.

Pro vytvoření all-in-one instalačního balíčku vyberte:

1.Jazyk – z rozbalovacího menu vyberte jazyk, ve kterém chcete nainstalovat bezpečnostní produkt ESET.

2.Produkt – po kliknutí vyberte ESET produkt a verzi. Pokud vyberte produkt ve verzi 6.3 a starší, nedojde k automatické aktivaci a budete muset produkt aktivovat později. Produkty ve verzi 6.4 se automaticky aktivují přiloženou licencí.

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud v seznamu nevidíte žádný balíček, nemáte přístup k repozitáři. Zkontrolujte konektivitu do internetu, případně v Nastavení serveru ověřte, zda máte v poli Repozitář zadanou hodnotu AUTOSELECT.

3.Licenci (volitelně) – v případě potřeby můžete do instalačního balíčku vložit licenci, kterou jste již nahráli do ERA. Licence může přidávat výhradně administrátor, který má přístup ke statické skupině Všechna zařízení a má oprávnění pro Zápis license. Pokud licenci nespecifikujete, produkt můžete kdykoli aktivovat později. Jednotlivé možnosti aktivace máme popsány v této kapitole.

4.Po vybrání možnosti Zobrazit rozšířená nastavení můžete změnit certifikát, případně zadat heslo. To je potřeba, pokud jste například v průběhu instalace ERA definovali heslo, případně chcete použít vlastní certifikát pro ověřování komunikace ERA Agenta.

startup_installer

5.Kliknutím na Vytvořit instalační balíček se vygenerují odkazy pro stažení 32-bitového a 64-bitového instalačního balíčku. Klikněte na požadovaný balíček a uložte si jej.

6.Instalační balíček (například ERA_Installer_x32_cs_CZ.exe nebo ERA_Installer_x64_cs_CZ.exe) spusťte na koncové stanici. Další informace týkající se instalace naleznete v této kapitole.