Přihlášení do ERA Web Console

Do ERA Web Console se přihlásíte pomocí uživatelského jména a hesla. Po zaškrtnutí možnosti Přihlásit se do domény se můžete přihlásit prostřednictvím účtu doménového uživatele, pokud máte namapovanou doménovou skupinu.

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud máte potíže s přihlášením nebo potřebujete zjistit význam jednotlivých hlášení, přejděte do kapitoly Web Console – řešení problémů.

V případě potřeby si pomocí rozbalovacího menu změňte jazyk, ve kterém chcete ERA Web Console používat. Další informace naleznete v Databázi znalostí.

Povolit relaci ve více záložkách

Web Console můžete používat ve více záložkách v jednom prohlížeči.

Pokud tuto možnost aktivujete, v každé záložce se vám otevře ta samá relace konzole. V případě, že se v jedné záložce odhlásíte, relace bude ukončena ve všech záložkách.

Pokud tuto možnost deaktivujete, můžete se v každé záložce přihlásit jako jiný uživatel, a používat ji nezávisle.

Pokud aktivujete možnost Povolit relaci ve více záložkách, můžete mít ERA Web Console otevřenou ve více záložkách svého internetového prohlížeče.

Pro změnu hesla (za předpokladu, že znáte současné) použijte možnost Změnit heslo. Pokud se chcete přihlásit jako jiný uživatel, vyberte možnost Použít jiný účet.

 

webconsole_change_password

Správa relace a bezpečnostní opatření

Zablokování IP adresy po neúspěšném přihlášení

Po 10 neúspěšných pokusech o přihlášení bude IP adresa na 10 minut zablokována. Toto neovlivní již existující relace.

Zablokování IP adresy používající neplatné ID relace

Pokud z jedné IP adresy přijde 15 požadavků s neplatným ID relace, připojení z dané IP adresy bude na dalších 15 minut zablokováno. Započítávány nejsou relace, jejichž platnost již vypršela – za útok není tedy považována relace, kterou máte otevřenou v prohlížeči, její platnost již vypršela, a zkusíte požadavek odeslat znovu. Zároveň dojde k vytvoření banu na IP na 15 minut a zablokování všech požadavků (včetně těch platných). Ban odstraníte restartováním webového serveru (služby tomcat).