Stažení ERA Agenta z webových stránek společnosti ESET

Instalační .msi balíček ERA Agenta si můžete kdykoli stáhnout webové stránce společnosti ESET v sekci Stáhnout > Firmy > Remote Administrator 6 > Standalone installers. Následně z rozbalovacího menu vyberte jako komponentu Agenta a dále operační systém, na který chcete ERA Agenta instalovat:

Windows

Linux

macOS

Po spuštění instalačního balíčku si můžete vybrat ze dvou druhů instalace:

Asistovaná instalace – v průběhu instalace se certifikáty stáhnou z ERA Serveru automaticky (potřebujete znát přístupové údaje do ERA Web Console),

icon_details_hoverPoznámka:

Pro použití asistované instalace musí mít uživatel potřebná oprávnění:

Oprávnění Použít u certifikátů, aby si uživatel mohl stáhnout certifikační autoritu a klientský certifikát. Pokud není vytvořen žádný certifikát pro ERA Agenta, uživatel musí mít oprávnění pro zápis certifikátů, aby jej mohl vytvořit.

Oprávnění pro zápis do statické skupiny, do které chcete přidat daný počítač.

Offline instalace – v tomto případě potřebujete mít exportován klientský certifikát agenta a veřejný klíč certifikační autority. Použít můžete rovněž vlastní certifikáty.

Pro ověření úspěšného navázání spojení s ERA Server se podívejte do souboru status.html. Pokud ke spojení , více informací hledejte v kapitole řešení problémů.