Certifikáty

Certifikáty tvoří důležitou součást ESET Remote Administrator. Prostřednictvím certifikátů je ověřována komunikace probíhající mezi ERA Serverem a jednotlivými prvky ERA infrastruktury. Jedním z předpokladů navázání komunikace je, aby certifikáty byly podepsány stejnou certifikační autoritou.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Mějte na paměti, že uvidíte pouze certifikáty, které jsou ve vaší domovské skupině a máte přístup pro čtení certifikátů. Certifikáty vytvořené v průběhu instalace jsou umístěny v nejnadřazenější skupině Všechna zařízení a má k nim standardně přístup pouze administrátor.

Standardně se používají certifikáty vygenerované v průběhu instalace ERA. V případě potřeby můžete:

Vytvořit novou certifikační autoritu a využít ji k podepisování jednotlivých klientských certifikátů (ERA Agent, ERA Proxy, ERA Server, ERA MDM nebo Virtual Agent Host).

Certifikáty podepsat přímo.pfx souborem dané autority.

Použít vlastní certifikáty.

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud plánujete migrovat ERA Server na nový server, musíte exportovat všechny používané certifikační autority a certifikát ERA Serveru. V opačném případě by stávající komponenty ERA infrastruktury k novém serveru nepřipojily, resp. nedošlo by k ověření komunikace. Více informací o migraci naleznete v databázi znalostí.