Přidání nových uživatelů

Seznam uživatelů si můžete načíst například z Active Directory prostřednictvím serverové úlohy Synchronizace uživatelů. V případě potřeby můžete uživatele vytvořit ručně. Pro přidání nového uživatele přejděte v hlavním menu ERA Web Console na záložku Administrace > Správa uživatelů a klikněte na tlačítko Přidat uživatele...

add_new_user_management01

Nejprve zadejte jméno uživatele a následně vyberte akci, která se provede v případě konfliktu.

Dotázat se při konfliktu: při výskytu konfliktu budete vyzváni k vybrání jedné z níže uvedených akcí.

oPřeskočit konfliktní uživatele: nově přidávaný uživatel se stejným jménem bude přeskočen. Tuto možnost použijte také v případě, kdy využíváte vlastní atributy a nechcete, aby došlo k jejich přepsání při synchronizaci s Active Directory.

oPřepsat konfliktní počítače: nový uživatel nahradí stávajícího uživatel se stejným jménem. Pokud má uživatel stejné SID, existující uživatel bude odstraněn ze skupiny, ve které byl zařazen.

add_new_user_management02

V případě potřeby můžete zadat další atributy (e-mailová adresa, telefon, ...), které vám pomohou lépe identifikovat uživatele. Pokud chcete zároveň přidat více uživatelů, klikněte na tlačítko + Přidat další. Případně můžete uživatele hromadně načíst z CSV souboru.

Akci dokončete kliknutím na tlačítko Přidat. Uživatel se vytvoří v nadřazené skupině uživatelů.