Karanténa

V karanténě naleznete soubory, které byly bezpečnostním produktem ESET označeny jako škodlivé, ale nebylo je možné vyléčit, jejich odstranění by nebylo bezpečné – mohlo se jednat například o falešnou detekci.

admin-quarantine

Soubory z karantény můžete Odstranit, Obnovit do původního umístění, případně rovnou vyloučit z detekce a zabránit tomu, aby jej bezpečnostní produkt znovu umístil do karantény.

Obsah karantény si můžete zobrazit dvěma způsoby:

1.V hlavním okně přejděte na záložku Administrace > Karanténa.

2.V hlavním okně přejděte na záložku Počítače, vyberte konkrétní zařízení a v kontextovém menu klikněte na možnost Zobrazit detaily

oV zobrazeném okně přejděte na záložku Hrozby a karanténa > Karanténa.

V obou případech máte k dispozici níže uvedené možnosti:

details_default Zobrazit detaily – po kliknutí se zobrazí detaily o detekci (zdrojové zařízení, název hrozby, typ hrozby, cesta, atp.)

icon_desktop Počítače – kliknutím budete přesměrováni na záložku Počítače s aktivním filtrem zařízení, na kterém se soubor v karanténě nachází.

icon_delete Odstranit – pomocí této možnosti odstraníte soubor z karantény a cílového zařízení.

icon_restart_default Obnovit – pomocí této možnosti obnovíte soubor do jeho původního umístění.

icon_restart_default Obnovit a vyloučit – pomocí této možnosti obnovíte soubor do jeho původního umístění a vyloučíte z detekce.

upload_default Stáhnout – kliknutím vytvoříte klientskou úlohu pro získání souboru z karantény.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Prostřednictví klientské úlohy pro získání souboru nahráváte soubor umístěný v karanténě do sdílené složky ve své síti. Proto byste měli být při použití této funkce opatrní a používat ji s rozmyslem.