Průvodce vytvořením nové politiky

Seznam všech vytvořených politik naleznete v hlavním menu ERA Web Console na záložce Administrace > Politiky. Pro přehlednost jsou politiky rozděleny na předdefinované a vámi vytvořené (uživatelské), a dále jsou děleny podle produktů. Jednotlivé kategorie politik rozbalíte pomocí ikony icon_expand.

Politiky slouží pro vzdálenou konfiguraci bezpečnostních produktů ESET stejně, jako kdybyste požadované změny prováděli přímo na klientovi v Rozšířeném nastavení. Na rozdíl od politik v Active Directory, politiky v ERA neumožňují provádění skriptů ani příkazů. Pro rychlejší nalezení požadované položky v politice můžete použít vyhledávání. Pokud do vyhledávání zadáte například výraz "HIPS", zobrazí se pouze relevantní sekce. Pokud kliknete v pravé části konfigurační šablony na ikonu ?, zobrazí se relevantní nápověda daného bezpečnostního produktu.

policies_manage

Přístup skupiny

access_group

Prostřednictvím filtru Přístup skupiny si můžete vybrat konkrétní statickou skupinu a zjistit, jaké objekty vidí uživatelé kteří jsou členem dané skupiny.

Vytvoření nové politiky

1.V hlavním menu na záložku Administrace > Politiky a klikněte na tlačítko Nová....

2.Nejprve zadejte název nové politiky, volitelně její popis.

3.Dále z rozbalovacího menu Produkt vyberte ESET produkt, pro který chcete vytvořit politiku.

4.Pomocí příznaků určete, jak má politika dané nastavené zpracovat.

5.Vyberte klienty nebo skupiny, na které chcete politiku aplikovat.

6.Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám a pro vytvoření politiky klikněte na tlačítko Dokončit.