Přidání licence

ESET Remote Administrator disponuje vlastním modulem pro správu licencí. Abyste mohli vzdáleně aktivovat bezpečnostní produkty ESET na koncových stanicích, musíte do ESET Remote Administrator nejprve licenci přidat. Pro přidání licence přejděte v hlavním menu na záložku Administrace > Správa licence a klikněte na tlačítko Přidat licenci. Poté vyberte způsob, jakým chcete licence přidat – prostřednictvím licenčního klíče, účtu bezpečnostního administrátora nebo offline souboru.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Pouze administrátor, jehož domovskou skupinou jsou Všechna zařízení a má oprávnění pro Zápis licencí, může licence přidávat nebo odebírat. Licenci není možné rozdělit, ale jako hlavní administrátor můžete dalším uživatelům delegovat oprávnění pro přístup k licenci, aby ji mohli používat pro aktivaci.

icon_section Zadejte nebo zkopírujte Licenční klíč, který jste obdrželi po nákupu produktu ESET. Pokud máte klasické licenční údaje (uživatelské jméno a heslo), převeďte si je na licenční klíč. Pokud jste licenční klíč dosud neregistrovali, budete přesměrováni na portál ESET License Administrator, kde provedete jeho registraci.

active_add_license_key

icon_section Licence přidejte prostřednictvím svého účtu bezpečnostního administrátora. Po přihlášení se načtou všechny licence, které spravujete.

active_add_lic_SA

icon_section Při použití offline licenčního souboru si nejprve zkopírujte token licenčního souboru. Ověřovací řetězec poté zadejte do příslušného pole při generování offline licenčního souboru na portále ESET License Administrator. Při použití jiného offline souboru nebude licence akceptována.

icon_details_hoverPoznámka:

Více informací o generování offline licenčního souboru naleznete v dokumentaci ELA portálu. Mějte však na paměti, že záleží na tom, zda se k portálu přihlašujete jako vlastník licence nebo bezpečnostní administrátor.

active_add_offline_license

Při generování offline licenčního souboru vyberte možnost Povolit správu prostřednictvím ESET Remote Administrator a následně zadejte token, který jste si zkopírovali z ERA Web Console.

add_offline_license_file

Offline soubor si stáhněte a vraťte se zpět do ERA Web Console. Klikněte na tlačítko Procházet, vyberte stažený offline soubor a akci potvrďte kliknutím na tlačítko Nahrát a Přidat licence.

license_file_upload

Podle ikon snadno poznáte, jakým způsobem jste danou licenci do ERA nahráli: icon_license_owner prostřednictvím licenčního klíče, icon_offline_license – pomocí offline licenční souboru nebo icon_security_adminúčtem bezpečnostního administrátora.

list_license_type

Licence můžete distribuovat klientským stanicím s nainstalovaným programem ESET prostřednictvím ERA dvěma způsoby:

pomocí úlohy instalace aplikace

pomocí úlohy aktivace produktu