Správa mobilních zařízení (MDM)

Prostřednictvím ESET Remote Administrator můžete kromě klientských stanic a serverů vzdáleně spravovat také mobilní zařízení. Mobile Device Connector je samostatná komponenta ERA infrastruktury, která umožňuje registraci a konfiguraci mobilních zařízení. Postupujte podle následujících kroků, abyste mohli z webové konzole ERA spravovat mobilní zařízení:

1.Nainstalujte Mobile Device Connector (MDC). Tuto komponentu můžete nainstalovat rovnou prostřednictvím all-In-one instalačního balíčku nebo jako samostatně, ať již na Windows nebo Linux. Před instalací se ujistěte, zda splňujete všechny požadavky.

icon_details_hoverPoznámka: Pokud nainstalujete MDC prostřednictvím all-in-one instalačního balíčku, HTTPS certifikát používaný pro ověření komunikace s mobilními zařízeními se vygeneruje automaticky. Pokud budete tuto komponentu instalovat samostatně, musíte mít vytvořen HTTPS certifikát. Pokud chcete MDC nainstaloval prostřednictvím all-in-one balíčku, ale používat vlastní HTTP certifikát, změňte jej po dokončení instalace prostřednictvím politiky pro MDC.

2.Aktivujte ERA MDC prostřednictvím klientské úlohy na aktivaci produktu. Jedná se o stejný postup jako v případě aktivace bezpečnostního produktu, pouze vám v tomto případě nebude odečtena žádná jednotka z licence.

icon_details_hoverPoznámka: Pokud budete spravovat pouze zařízení s OS Android, přejděte rovnou na krok číslo 6.

3.Doporučujeme načíst do ERA všechny uživatele z adresářového serveru (například Active Directory). To provedete prostřednictvím úlohy synchronizace uživatelů a následně můžete uživatele detailně spravovat.
4.Vytvořte APN certifikát, který budete používat pro registraci iOS zařízení.
5.Vytvořte novou politiku pro ESET Mobile Device Connector a nastavte této komponentě, aby používala vygenerovaný APNS certifikát podepsaný společností Apple.
6.Prostřednictvím klientské úlohy zaregistrujte mobilní zařízení. To můžete provést například přímo ze záložky Skupiny, kde klikněte na Přidat nové > Mobilní zařízení.
7.Aktivujte ESET Endpoint Security pro Android prostřednictvím klientské úlohy na aktivaci produktu a použijte licenci, kterou můžete aktivovat mobilní zařízení (například Office Secure).
8.V případě potřeby upravte atributy uživatelů a přiřaďte jim konkrétní mobilní zařízení.
9.Nyní můžete jednotlivým zařízení přiřazovat politiky. Například vytvořte politiku, která automaticky uživateli nastaví Exchange ActiveSync účet na jeho iOS zařízení. Využívat můžete také restrikce nebo vzdáleně konfigurovat nastavení Wi-Fi.