Nasazení ERA Agenta prostřednictvím SCCM

ERA Agenta můžete na klientskou stanici nainstalovat prostřednictvím SCCM podle následujících kroků nebo tohoto návodu v Databázi znalostí.

1.Ze stránek společnosti ESET si stáhněte instalační .msi balíček ERA Agenta.
2.Vytvořte transformaci k instalační balíčku ERA Agenta.
3.Umístěte instalační .msi balíček ERA Agenta a transformační .mst soubor do sdílené složky, ke které má cílová stanice přístup.

icon_details_hoverPoznámka: Klientská stanice (nikoli uživatel) musí mít oprávnění pro čtení i zápis do této sdílené složky.

fs_agent_deploy_config08

1.Otevřete SCCM console a klikněte na Software Library. V části Application Management klikněte pravým tlačítkem na Applications a vyberte možnost Create Application. Vyberte možnost Windows Installer (*.msi file)  a najděte instalační .msi balíček.

fs_agent_deploy_sccm

2.Zadejte všechny vyžadované informace o aplikaci a klikněte na tlačítko Next.

fs_agent_deploy_sccm02

3.Pravým tlačítkem myši klikněte na aplikaci ESET Remote Administrator Agent, přejděte na záložku Deployment Types, vyberte možnost only deployment a klikněte na tlačítko Edit.

fs_agent_deploy_sccm04

4.Přejděte na záložku Programs, a do pole Installation program zadejte msiexec/iAgent_x64.msi/qn TRANSFORMS="Agent_x64.mst (v případě 32-bitového balíčku bude hodnota x32).
5.Do pole Uninstall program zadejte msiexec/x {424F1755-2E58-458F-8583-4A2D08D8BBA8} /qn/norestart.

fs_agent_deploy_sccm05

6.Přejděte na záložku Requirements a klikněte na tlačítko Add. Z rozbalovacího menu Condition vyberte možnost Operating system, jako Operator vyberte One of a definujte operační systémy, na které chcete balíček instalovat. Konfiguraci dokončete kliknutím na OK.

fs_agent_deploy_sccm06

fs_agent_deploy_sccm07

7.V System Center Software Library klikněte pravým tlačítkem na vámi nově vytvořenou aplikaci a z kontextového menu vyberte možnost Distribute Content. Dále postupujte podle kroků v průvodci nasazením aplikace.

fs_agent_deploy_sccm08

fs_agent_deploy_sccm09

fs_agent_deploy_sccm10

8.Klikněte pravým tlačítkem na název aplikace a vyberte možnost Deploy. Dále postupujte podle zobrazeného průvodce a vyberte cíle, na které chcete aplikaci nasadit.

fs_agent_deploy_sccm11

fs_agent_deploy_sccm12

fs_agent_deploy_sccm13

fs_agent_deploy_sccm14

fs_agent_deploy_sccm15

fs_agent_deploy_sccm16

fs_agent_deploy_sccm17

fs_agent_deploy_sccm18