Instalace na Windows krok za krokem

All-in-one balíček je dostupný pro operační systém Windows. Prostřednictvím instalačního průvodce si můžete pohodlně vybrat komponenty ERA infrastruktury, které chcete nainstalovat. Pro instalaci ERA 6 vyberte v prvním kroku průvodce možnost ESET Remote Administrator Server.

package_installation_select

Doporučujeme neměnit výběr komponent a nainstalovat všechny, které jsou standardně vybrány.

Package_installtion_componets

V případě výskytu chyb se ujistěte, že splňujete všechny požadavky pro instalaci.

package_installation3

validation-status-icon-infoPoznámka: Pokud se při instalaci ESET Remote Administrator rozhodnete pro Microsoft SQL Server Express, nebude možné instalaci dokončit na doménovém řadiči. To platí také pro případ, že používáte Microsoft SBS. Pokud používáte Microsoft SBS, doporučujeme ESET Remote Administrator nainstalovat na jiný server nebo při instalaci nevybírat Microsoft SQL Server Express (v tomto případě musíte použít vlastní SQL nebo MySQL Server pro instalaci ERA databáze). Více informací o instalaci ERA Serveru na doménový řadič naleznete v Databáze znalostí.

Po ověření požadavků se spustí samotná instalace.

package_installation_progress

package_installation_ERAserver_progress

Zadejte platný licenční klíč, který jste obdrželi po nákupu bezpečnostního řešení ESET. Pokud máte klasické licenční údaje (uživatelské jméno a heslo), převeďte si je prostřednictvím portálu ESET License Administrator. Případně vyberte možnost Aktivovat později a seznamte se s dalšími možnostmi Aktivace.

package_installation_activation

Jako typ databáze vyberte MS SQL Server via Windows Authentication. Po kliknutí na tlačítko Další dojde k ověření připojení do MS SQL databáze.

package_installation_db_connection

Doporučujeme ponechat výchozí hodnoty pro databázového uživatele.

package_installation_db_user

V dalším kroku budete vyzváni k zadání hesla pro výchozí účet Administrator pro přístup do ERA Web Console.

package_installation_webconsole_user

Dále vytvořte certifikační autoritu ESET Remote Administrator. Volitelně specifikujte informace o certifikátu, ale není to potřeba. Heslo není nutné definovat. Pokud jej zadáte, zapamatujte si jej!

package_installation_certificate

Po dokončení instalace se zobrazí informace "ESET Remote Administrator Server byl úspěšně nainstalován" a zároveň se zobrazí odkaz pro otevření ERA Web Console. Průvodce ukončete kliknutím na tlačítko Dokončit.

package_installation_successful