Online instalátory ERA Agenta

Tento způsob instalace ERA Agenta je vhodný pro případ, kdy vám nevyhovují výše uvedené metody, případně je není možné použít. V tomto případě můžete uživatelům distribuovat online instalátor například prostřednictvím e-mailu nebo výměnných médií.

Poznámka: Klientská stanice musí mít připojení k internetu, aby si mohla stáhnout instalační balíček ERA Agenta, a musí z ní být dosažitelný ERA Server.

1.Pro vytvoření instalátoru klikněte v hlavním menu v sekci Rychlé odkazy na odkaz Online instalátory ERA Agenta....

agent_live_installers

2.Volitelně zadejte název serveru nebo jeho IP adresu. Vyberte certifikát používaný pro ověřování komunikace ERA Agentů, případně zadejte heslo k certifikátu.

agent_live_installers01

3.Kliknutím na Získat instalátory vygenerujte odkazy pro stažení instalačního balíčku ERA Agenta pro Windows, Linux a OS X.

online_installer_wizard1

4.Po kliknutí na Stáhnout si uložte zip soubor. Stažený archiv rozbalte na klientovi, na kterém chcete instalovat ERA Agenta a spusťte EraAgentOnlineInstaller.bat dávkový soubor (na Windows) nebo EraAgentOnlineInstaller.sh skript (na Linuxu a OS X) a vyčkejte na dokončení instalace ERA Agenta.

Poznámka: Na Windows XP SP2 je nutné doinstalovat Microsoft Windows Server 2003 Administration Tools Pack. V opačném případě se online instalátor nespustí správně.

Pro ověření úspěšné instalace a spojení se serverem si na klientovi otevřete soubor C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\Logs\status.html. V případě výskytu problémů (například ERA Agent se nepřipojuje k ERA Serveru) přejděte do kapitoly Řešení problémů.

Pokud chcete použít online instalátor pro nasazení ERA Agenta, ale chcete jej stahovat z lokální složky, nikoli z repozitáře ESET, postupujte podle následujících kroků:

1.Otevřete si EraAgentOnlineInstaller.bat dávkový soubor (Windows) nebo EraAgentOnlineInstaller.sh skript (Linux a a OS X) v textovém editoru.
2.Upravte řádky 28 a 30 tak, aby odkaz na balíček směroval do vaší sdílené složky.

agent_live_installer_edit_bat

3.Příklad zadání sdílené cesty k instalačnímu balíčku ERA Agenta.
Poznámka: Ujistěte se, že uživatel pod kterým budete balíček instalovat má oprávnění pro přístup do dané složky.

agent_live_installer_edit1

4.Upravte řádek 80 a nahraďte parametr " ^& packageLocation ^& "

agent_live_installer_edit2

parametrem !url!

agent_live_installer_edit_3

5.Soubor uložte.