Riešenie problémov

Súbory protokolu inštalátora nájdete v umiestnení: C:\Users\%používateľskémeno%\AppData\Local\Temp\eset\ .

Nižšie uvádzame prehľad chýb, ktoré sa môžu objaviť počas inštalačného procesu:

 

Inštalácia bola prerušená (Kód chyby: WIN.1633)

architecture

Pravdepodobne ste použili inštalačný balík určený pre inú verziu operačného systému. Skontrolujte, či je verzia vášho operačného systému v súlade s verziou inštalačného balíka. Verziu inštalačného balíka je možné zistiť podľa názvu daného balíka, ktorý vždy obsahuje výraz x86 alebo x64. Napríklad: ESMC_Installer_x64_en_US.

 


Inštalácia nebola úspešne dokončená

malware

Pokiaľ sa pri inštalácii zobrazilo toto chybové hlásenie a proces inštalácie sa nepodarilo dokončiť, môžete použiť ESET Špecializovaný čistič, ktorý automaticky identifikuje a odstráni bežné typy malvéru a infiltrácií. Viac informácií nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí.

 


Na disku je nedostatok miesta

out_of_space

Toto chybové hlásenie sa zobrazí v prípade, že na disku, na ktorý má byť nainštalovaný ESET Management Agent, nie je dostatok voľného miesta. Uvoľnite miesto na disku a opätovne sa pokúste o inštaláciu.

 


Neplatný výber priečinka

installation_invalid_folder_selected

Zvolený cieľový priečinok (prípadne cesta k priečinku), do ktorého má byť produkt nainštalovaný, neexistuje alebo ho nie je možné vytvoriť. Pre vyriešenie problému vyberte iný priečinok.

 


Táto aplikácia sa nedá spustiť na vašom PC

damaged_installer_file

Pre vyriešenie tohto problému je potrebné vytvoriť si v ESMC Web Console alebo v ECA Web Console nový inštalačný balík.

 


Systém Windows ochránil váš počítač

win_defender_smart_screen

Systém Windows z bezpečnostných príčin zabránil spusteniu inštalátora. Ak chcete inštalátor spustiť, kliknite na odkaz Viac informácií pre zobrazenie podrobností o súbore a následne kliknite na možnosť Spustiť aj tak.

win_defender_smart_screen_run_anyway

Ak sa vám nezobrazuje možnosť Spustiť aj tak alebo Windows blokuje stiahnutie/spustenie inštalátora, bude potrebné otvoriť Centrum zabezpečenia v programe Windows Defender > Kontrola aplikácií a prehliadača > Kontrola aplikácií a súborov a označiť možnosť Upozornenie alebo Vypnuté. Môže byť tiež potrebné vypnúť Ochranu v reálnom čase v sekcii Ochrana pred vírusmi a hrozbami.

win_defender_smart_screen_settings

 


Aplikácia zlyhala

corrupted-installer

Inštalácia nemôže pokračovať z dôvodu poškodeného inštalačného balíka. Súbor inštalátora je poškodený alebo jeho stiahnutie neprebehlo úspešne. Pre vyriešenie problému si inštalačný balík opätovne stiahnite z ESMC Web Console alebo z ECA Web Console.

 


Systém Windows nemôže získať prístup k zadanému zariadeniu, súboru alebo zadanej ceste

inappropriate-permissions

Toto chybové hlásenie sa zobrazí v prípade, že nemáte potrebné povolenia na prístup k súboru, súbor bol odstránený/presunutý, prípadne je blokovaný operačným systémom Windows. Viac informácií nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí.