ESMC All-in-one inštalátor – Windows

Inštalačný balík je možné vytvoriť cez ESET Security Management Center.

validation-status-icon-warning DÔLEŽITÉ

Inštalačný balík je v podobe súboru .exe a je platný len pre operačný systém Windows.

Ak inštalátor spustíte na klientskom počítači, na ktorom už je nainštalovaný bezpečnostný produkt ESET alebo ESET Management Agent, dôjde k upgradu daného bezpečnostného produktu či Agenta na verziu obsiahnutú v inštalačnom balíku.

Inštalátor je potrebné spustiť pod vstavaným účtom správcu (Administrator) alebo pod účtom doménového správcu (v prípade, že vstavaný účet správcu nie je povolený). Iní používatelia nebudú mať dostatočné práva na dokončenie inštalácie, a to ani v prípade, že sú v skupine správcov. Je preto nutné použiť vstavaný účet správcu (Administrator). Inštaláciu nie je možné úspešne dokončiť pod iným používateľským účtom ako pod účtom lokálneho alebo doménového správcu.

details_hoverPOZNÁMKA

Ak chcete vykonať inštaláciu bez zobrazenia dialógového okna, postupujte podľa pokynov pre tichú inštaláciu.

Inštalačný proces

1.Spustite inštalačný balík. V prípade, že chcete odstrániť/odinštalovať antivírusový softvér tretej strany, ktorý je spustený alebo nainštalovaný na vašom počítači, označte príslušné začiarkavacie políčko (táto možnosť je dostupná len v tom prípade, že ste sa pri vytváraní daného inštalačného balíka rozhodli doň zahrnúť aj nástroj ESET AV Remover). Kliknite na tlačidlo Pokračovať.Ak na vašom počítači nepoužívate žiadny iný bezpečnostný program, kliknite na Pokračovať a prejdite na krok č. 5.
 

agent_aio_wizard

2.Nástroj ESET AV Remover vám pomôže odinštalovať alebo úplne odstrániť iné antivírusové programy. Na tomto odkaze nájdete zoznam bezpečnostných programov podporovaných nástrojom ESET AV Remover. Následne kliknite na Pokračovať.

3.Po vyhľadaní nainštalovaných programov označte začiarkavacie políčka vedľa tých programov, ktoré chcete odstrániť, a kliknite na Odstrániť. Viac informácií o nástroji ESET AV Remover nájdete v našom článku Databázy znalostí.

4.Ak ste neodstraňovali žiadny program alebo ste už ukončili prácu s nástrojom ESET AV Remover, kliknite na tlačidlo Pokračovať v inštalácii.

5.Ďalším krokom je konfigurácia Nastavení ochrany bezpečnostného produktu ESET:

Ak chcete povoliť ESET LiveGrid®, označte možnosť Zapnúť ESET LiveGrid® systém spätnej väzby (odporúča sa).

Zvoľte, či má bezpečnostný produkt ESET detegovať potenciálne nechcené aplikácie. V prípade potreby môžete zmeniť priečinok, do ktorého bude produkt nainštalovaný – stačí kliknúť na možnosť Zmeniť inštalačný priečinok.
 

detection_advanced

6.Kliknite na tlačidlo Inštalovať.

7.Po skončení inštalácie kliknite na Hotovo. Automaticky sa otvorí hlavné okno bezpečnostného produktu ESET. Správne fungovanie ESET Management Agenta na klientskom zariadení si môžete overiť pomocou protokolu o stave (C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\Logs\status.html – toto umiestnenie je predvolene skryté). V prípade, že sa vyskytnú problémy s Agentom (napríklad sa nepripája na ESMC Server), pozrite si kapitolu Riešenie problémov.

details_hoverPOZNÁMKA

Pokiaľ sa v priebehu inštalácie vyskytol nejaký problém, prejdite do kapitoly Riešenie problémov, kde sú popísané najbežnejšie chybové hlásenia, ktoré sa môžu zobraziť pri inštalácii.