ESMC all-in-one instalační balíček pro Windows

Tento instalační balíček můžete vytvořit v ESET Security Management Center.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Instalační balíček je dostupný jako .exe a je určen pro operační systém Windows.

Pokud spustíte instalační balíček na stanici, kde je již nainstalován bezpečnostní produkt nebo ESET Management Agent, dojde k aktualizaci produktu na verzi obsaženou v balíčku.

Instalační balíček je nutné spustit pod doménovým administrátorem nebo lokálním vestavěným účtem Administrator. Jakýkoli jiný uživatel, i když je členem skupiny Administrators, nebude mít dostatečné oprávnění pro dokončení instalace.

icon_details_hoverPoznámka:

Pro spuštění bezobslužné instalace postupujte podle kroků uvedených v kapitole tichá instalace.

Průběh instalace

1.Po spuštění instalačního balíčku se zobrazí seznam komponent k instalaci společně s informací o konfiguraci. Před zahájením instalace je potřeba ze systému odebrat ostatní bezpečnostní řešení. Vyberte možnost Chci odstranit ostatní bezpečnostní aplikace pomocí nástroje ESET AV Remover a po kliknutí na tlačítko Pokračovat dojde k vyhledávání a případně odstranění podporovaných antivirových programů. Tato možnost je dostupná pouze v případě, že jste při vytváření balíčku definovali, že má být součástí balíčku ESET AV Remover.Pokud víte, že v systému není žádné další bezpečnostní řešení, ponechte toto pole prázdné a klikněte na tlačítko Pokračovat a v návodu přejděte na krok číslo 5.
 

agent_aio_wizard

2.ESET AV Remover dokáže odinstalovat a kompletně odstranit bezpečností řešení třetích stran. Pro vyhledání a odstranění podporovaných řešení z vašeho počítače klikněte na tlačítko Pokračovat.

3.V případě, že bude identifikováno jiné řešení, vyberte jej a klikněte na tlačítko Odstranit. Více informací týkající se nástroje ESET AV Remover naleznete v Databázi znalostí.

4.Po dokončení činnosti nástroje ESET AV Remover, případně po zobrazení oznámení, že v systému nebyly nalezeny žádné aplikace třetích stran k odebrání, klikněte na tlačítko Pokračovat v instalaci.

5.V dalším kroku proveďte obecné nastavení ochrany počítače:

Pro aktivování technologie ESET LiveGrid® vyberte možnost Zapnout systém zpětné vazby ESET LiveGrid® (doporučeno).

Rozhodněte se, zda má bezpečnostní produkt detekovat potenciálně nechtěné aplikace. Pro změnu složky, do níž se má produkt nainstalovat, klikněte na možnost Změnit instalační složku.
 

detection_advanced

6.Klikněte na tlačítko Instalovat.

7.Instalačního průvodce ukončete kliknutím na tlačítko Dokončit. Následně se otevře nainstalovaný bezpečnostní produkt. Správnou funkčnost a konfiguraci ESET Management Agenta ověřte otevřením souboru C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\Logs\status.html (mějte na paměti, že složka je standardně skrytá). V případě, že agent nepřipojuje k ESMC serveru, přejděte do kapitoly řešení problémů.

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud se v průběhu instalace vyskytla chyba, přejděte do kapitoly řešení problémů.